دسته بندی رنگ مو سرد و گرم

رنگ موهای سرد و گرم

 رنگ موهای سرد و گرم

چرا افراد به رنگ مو روی می آورند؟ یکی از ابزار هایی که خانم ها برای آرایش کردن و تغییر مثبت در چهره خود از آن استفاده می کنند، رنگ موهای سرد و گرم است. برای استفاده هر چه بهتر از آن باید یک نکته را در اول کار مد نظر داشت. اینکه باید بین اندام و رنگ چشم ها ، صورت و نیز رنگی که برای موهایی خود انتخاب می کنید تعادل مناسبی برقرار کنید. در حقیقت بدون در نظر گرفتن این فاکتور ها به هیچ عنوان جذابیت خاصی که انتظارش را داشتید را نمی توانید داشته باشید.

افراد دارای سلیقه های مختلف هستند و همین امر باعث به وجود آمدن انواع رنگ شده است. قشر پر طرفدار استفاده از آن معمولا بانوان جوان هستند که برابر نظرسنجی های بعمل آمده مدل های نسکافه ای، مشکی، عسلی، کاراملی و … جزء محبوب ترین ها به شمار می روند.

 

انواع رنگ موهای سرد و گرم

 

اهمیت رنگ مو

همانطوری که می دانید رنگ مو دارای ویژگی های بسیار زیادی است؛ اما یک مزیت وجود دارد که از نظر بسیاری از افراد حائز اهمیت است. آن ویژگی قابلیت ترکیب نمودن رنگ ها و به دست آوردن یک ترکیب جدید است که به هارمونی معروف است. ترکیب رنگ های سرد و گرم می تواند باعث به وجود آمدن رنگ های جدیدی شود که از لحاظ دید بصری دارای اهمیت زیادی هستند.

 

معرفی انواع رنگ موهای سرد و گرم

اگر بخواهیم انواع رنگ مو را برای شما توضیح دهیم در ابتدا باید آنها را به دو بخش تقسیم بندی کنیم. رنگ های سرد و رنگ های گرم که هرکدام دارای ویژگی های مختص به خود بوده و سلیقه ها و طرفداران خاص خود را دارند. در ذیل به بررسی انواع آن و ویژگی هایی که دارند می پردازیم.

  • رنگ گرم

یکی از ویژگی های بارزی که این نوع دارند شفاف بودن است. افراد زیادی وجود دارند که هوادار پر و پا قرص این نوع می باشند و به کرات از آن استفاده می کنند. شفافیت باعث می شود که برای مخاطبان بیشتر جلب توجه نماید و نمایان تر از آن چیزی که وجود دارد خود را نشان دهد. از دیگر ویژگی های آنها تشخیص آسان و سریع است که مخاطب را در نگاه اول معطوف به خود می کند. به طور معمول پایه این نوع از قرمز گرفته شده است که بنا بر اعتقاد برخی از کارشناسان از گرمای آتش این نوع از رنگ ها الهام گرفته شده اند.

  • رنگ سرد

یکی دیگر از انواع رنگ ها که در آرایش مو  و انجام انواع رنگ و مش کاربرد فراوانی دارد از نوع سرد هستند. پایه این نوع از آبی گرفته شده است و بر همین دلیل به سرد بودن معروف هستند. در حقیقت بسیاری از مردم اعتقاد به این دارند برف که دارای نوری آبی است به این نوع الهام می دهد. یکی از ویژگی های آنها تشخیص دیرهنگام توسط چشم مخاطب است. از دیگر مزیت های این نوع فرار بودن آنها است و توانایی کمتر در پوشش دادن به مو می باشد.

برای آنکه بهتر بتوانیم ظاهر آدم ها را با نوع شخصیت آنها هماهنگ کنیم باید به طور حتم علم شناخت رنگ ها را یاد بگیریم و این مساله اهمیت شناخت را بیشتر از هر زمان دیگری به اثبات می رساند. همانطور که رنگ ها دارای دو نوع سرد و گرم هستند، ظاهر انسان ها نیز این ویژگی را دارد که باید در هنگام انتخاب رنگ به این موضوع کاملا اشراف داشت.

یکی از راه هایی که برای تشخیص نوع رنگ تن خود می توانید از آن استفاده کنید بررسی رگ های مچ دست است. افرادی که دارای طبع سرد هستند معمولا رگ های دست آن آبی و یا ارغوانی هستند، اما تن افراد گرم معمولا به رنگ های سبز گرایش دارد. یکی دیگر از راه های تشخیص میزان وزن افراد است. در این روش افرادی که دارای اندام لاغری هستند و پوست تیره و یا گندمی دارند به طور معمول جز گروه های سرد محسوب می شوند و افرادی که پوست بدن آنها روشن است و دارای وزن بیشتری هستند معمولا جز گروه گرم به شمار می روند.

 

حتما مطالعه کنید
کراتین مو چیست | انواع کراتینه مو | مراحل حفظ مو پس از کراتینه | فواید کراتینه مو

اهمیت رنگ مو

دسته بندی رنگ موهای سرد و گرم

در دسته بندی رنگ مو سرد و گرم در ابتدا باید تعریفی از این دو گروه داشته باشیم. گروه گرم شامل رنگ هایی هستند که رنگ نارنجی و زرد در آنها نمود بیشتری دارد و گروه سرد نیز شامل رنگ هایی است که آبی، دودی و خاکستری جز اصلی ترین آنها به شمار می روند.

آنهایی که دارای پیگمنت آبی بیشتری هستند به طور حتم در گروه سرد قرار می گیرند که نمونه های آن زیتونی و دودی و خاکستری و بنفش و مشکی و صدفی می باشند.این گروه به دلیل تراکم زیاد رنگدانه های زرد و قرمز که از نوع آبی آن بیشتر هستند گرم به شمار می روند. البته قرمز و طلایی و شرابی و مسی و ماهگونی نیز جز این دسته هستند.

نکته ای که اینجا وجود دارد مربوط به گروه بنفش است. این نوع رنگها در دو گروه سرد و گرم می توانند قرار بگیرند که بسته به نوع ترکیبات آنها می توانند جایگاهشان عوض شود. با عنایت به اینکه رنگ بنفش از دو نوع قرمز و آبی تشکیل شده است جز دسته های بینابینی قرار گرفته است، اما اگر میزان هر کدام از آنها بیشتر باشد کفه ترازو را به سمت گروه خود پایین می برند.

 

دسته بندی رنگ مو سرد و گرم

 

چگونه رنگ مو را از روی شماره رنگ انتخاب کنیم؟

برای انتخاب رنگ مو مناسب شما می توانید با استفاده از کد هایی که برای آنها تعیین شده است رنگ مورد علاقه ی خود را سفارش بدهید. کد هایی که برای گروه های مختلف مشخص شده اند معمولا بر اساس ترکیباتی که در آنها به کار رفته است و همچنین سرد و یا گرم بودن است. لازم به ذکر است کد های تعیین شده بر اساس معیار های بین المللی است و اکثریت کشور ها از یک قانون واحد تبعیت می کنند.

 

حتما مطالعه کنید
شناخت ابزار و لوازم مش کردن مو

انتخاب رنگ مو متناسب با فاکتورهای چهره

به طور کلی رنگ مو تا حدود زیادی نمایانگر سبک زندگی افراد است. این موضوع می تواند در زیبایی و چهره تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

انتخاب مناسب موجب می شود که افراد بعد از انجام کار دچار پشیمانی نشوند. کنترل ظاهر و در نظر گرفتن رنگ پوست از موضوعاتی است که در این گزینش موثر هستند. نژاد از دیگر فاکتور هایی است باید به آن توجه داشت چرا که افراد مختلف از نظر نژادی امکان دارد دارای فاکتور ها و ویژگی های گوناگونی باشند که در این انتخاب بی تاثیر نیستند. آموزشگاه آرایشگری نازنین ربانی در امر آموزش  این رشته با مدرک معتبر فنی حرفه ای ارائه خدمات می نماید که با مراجعه به آن می توان از مزایای آموزشگاه استفاده لازم را ببرید.

 

پیشنهاد ما به شما

لوازم مش کردن مو

شناخت ابزار و لوازم مش کردن مو

 لوازم مش کردن مو آرایش کردن از گذشته تا به امروز دارای اهمیت زیادی نزد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *