روش های اکستنشن مو

اکستنشن مو

روش های زیادی برای بلند کردن و ضخیم شدن مصنوعی موهای شما وجود دارد و اگر به دنبال جایگزین دائمی تر برای کلاه گیس معمولی هستید ، ممکن است اکستنشن مو جوابگوی نیاز شما باشد.

بازار مملو از انواع مختلفی مواد اکستنشن مو است واقعیت این است که همه آرایشگرها در صورت استفاده از نوع موی مناسب برای رسیدن به نتیجه خوب استفاده می کنند. اما ، اگر در مورد نوع نامناسب مو تصمیم بگیرند یا از روش نامناسب برای اتصال آن استفاده کنند ، نه تنها به ظاهر دلخواه خود دست پیدا نمی کنید بلکه می توانید به موهای خود آسیب جدی برسانید.
بنابراین ، قبل از ادامه کار ، اولین تصمیمی که باید اتخاذ شود انتخاب نوع موی اکستنشن متناسب با نوع موی شماست .

اکستنشن مو

 

اکستنشن مو با موی طبیعی یا انسانی :

این نوع مو همانند موهای طبیعی انسان است و به منظور ساختن کلاه گیس یا اکستنشن مو استفاده میشود. همانطور که می توانید تصور کنید ، این نوع مدل مو گرانتر از موهای مصنوعی است .اما انواع مختلفی دارد و طبیعی تر به نظر می رسد. هزینه انواع موهای موجود با توجه به کیفیت مو متفاوت است که بعضی از آنها می توانند ارزان تر از بقیه انواع موجود  باشند.

مزیت اکستنشن مو با موهای طبیعی

مزیت عمده موهای طبیعی این است که تقریباً مانند موهای خود قابل نگهداری است. اما اگر به درستی از آن مراقبت نشود تمایل به مات شدن دارد ، بنابراین باید کمی وقت اضافی را برای جداسازی رشته موها صرف کنید.

شما همچنین باید از نرم کننده ها و روش های درمانی شامپو با کیفیت بالا استفاده کنید زیرا اگر به خوبی مراقبت نشود ، سلامت خود را برای مدت طولانی حفظ نمی کند. هنگام خشک کردن با سشوار ، همیشه از سشواریی استفاده کنید که دارای محافظ حرارتی باشد. این به جلوگیری از آسیب رساندن به مو کمک می کند.

نکته: موهای طبیعی بهترین انتخاب برای اکستنشن مو است .می توانید مانند موهای خود با آن رفتار کنید ، همچنین با دوام ترین ، انعطاف پذیرتر و قابل استفاده مجدد می باشد.

اکستنشن مو با الیاف یا موهای مصنوعی :

این موهای مصنوعی بسیار ارزان هستند زیرا محدودیتی در عرضه آن وجود ندارد. این مورد گزینه عالی برای کسی است که می خواهد هر از گاهی ظاهر خود را تغییر دهد بدون اینکه هزینه های زیادی را متحمل شود.

در زمینه نگهداری ، موهای مصنوعی تمایل دارند بیش از حد مات شوند ، به خصوص اگر آنها را شامپو بزنید. بنابراین فقط برای افزودن رشته به بقیه موهای شما بسیار مناسب است و در هنگام شستن موهای خود باید آنها را جدا کنید. هنگام سشوار نیز باید بسیار مراقب باشید  چون ممکن هست باعث وز شدن آنها شوید.

نکته : این نوع موها برای اکستنشن کامل سر توصیه نمی شوند.

مزایای اکستنشن مو

 

حتما مطالعه کنید
اصول صحیح انجام اکستنشن مژه

روش های پیوست اکستنشن مو :

اکنون که ایده نسبتاً متنوعی در مورد انواع موهایتان پیدا کرده اید ، باید بهترین گزینه ها را برای اتصال موهای اکستنشن به موی خود و روشهای مختلف مورد استفاده را در نظر بگیرید.

انواع اکستنشن مو

اکستنشن مو با بافت یا پود

اکستنشن مو با موی طبیعی

اکستنشن مو با موی مصنوعی

 

اکستنشن مو با بافت یا پود

قسمت های کوچکی از موهای خود را به صورت ردیفی نزدیک پوست سر می بافید (تقریباً 3 ردیف دور سر برای سر کامل موهای کشیده شده مو). این گره ها نقطه ای را تشکیل می دهند که پرده ای از موهای کاذب به آن دوخته می شود.

موهای استفاده شده می توانند موهای مصنوعی یا طبیعی (انسانی) باشند. این فرم کشش مو نسبت به برخی دیگر حالت طبیعی ندارد اما بهتر است فقط در صورت داشتن موهای ضخیم متوسط تا ضخیم استفاده شود ، زیرا نوار بافته برخی از تراکم یا ضخامت موهای طبیعی شما را از بین می برد و باعث می شود اتصال از طریق بقیه موها قابل تشخیص باشد.

مزایای استفاده از اکستنشن مو با بافت یا پود :

از هیچ ماده شیمیایی برای قرار دادن یا حذف اکستنشن مو  استفاده نمی شود.

معایب استفاده از اکستنشن مو با بافت یا پود:

استفاده از اکستنشن مو با بافت یا پود می تواند ناراحت کننده باشد زیرا ممکن است سنگین باشد و باعث تنش  روی پوست سر شود.

فقط برای انواع موهای ضخیم تر بسیار مناسب است زیرا در جایی که به پوست سر متصل می شود برآمدگی ایجاد می کند که برای دیگران کاملاً قابل مشاهده است.

دوام استفاده از اکستنشن مو با بافت یا پود؟

بافت شما حدود 2 تا 3 ماه طول می کشد و سپس آنها باید جایگزین شوند.

بعد از پود یا بافت ، تمام تکه های قابل اتصال ، اعم از موی واقعی انسان یا موی الیافی / مصنوعی ، به صورت “تکه تکه” یا چند تار مو در می آیند.

اکستنشن مو با موی طبیعی

این تارهای تک نوار اکستنشن هستند که به نظر طبیعی می رسند زیرا در قسمت های کوچکی شبیه به حرکت موهای شما تاب می خورند و حرکت می کنند. این اکستنشن ها معمولاً دارای کیفیت موی هندی ، آسیایی یا اروپایی هستند و همانطور که در بالا توضیح داده شد به قسمتهای کوچکی از موهای سر شما متصل می شوند. آنها باید به طور حرفه ای برداشته شوند بسته به سیستمی که انتخاب کرده اید ، می توان از مو استفاده مجدد کرد یا دوباره استفاده نکرد .

امکان استفاده مجدد از موها تفاوت عمده ای در هزینه های طولانی مدت شما خواهد داشت ، زیرا بیشتر مشتریان تمایل به استفاده از این روش دارند. از اکستنشن های طبیعی می توان در هر نوع مویی استفاده کرد که آرایشگر قادر به مطابقت رنگ و بافت موهای موجود است.

مراحل اکستنشن مو

 

حتما مطالعه کنید
اصول صحیح انجام اکستنشن مژه

مزایای :
1: طبیعی تر به نظر می رسد و به راحتی از بین نمی روند.
2: می توانید طوری رفتار کنید که انگار موهای شماست.
3: بادوام و انعطاف پذیر است
4: می تواند متناسب با موهای رنگی شما یا انتخاب رنگ دلخواه شما باشد
5: نوعی را  را انتخاب کنید که بتوانید از مو استفاده مجدد کنید در این صورت می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد.
6: هیچ آسیبی به موهای طبیعی شما وارد نمیشود.

معایب:
اگر از اتصال دهنده های شیمیایی برای اتصال اکستنشن استفاده می شود ، از آرایشگر خود سوال کنید که آیا موهای شما به اندازه کافی برای این نوع انتخاب اکستنشن مو محکم است.

اگر از اتو برای حالت دادن موهای خود استفاده میکنید ، پیوندهای موم می توانند ذوب شوند. پیوندها نباید گرمای مستقیمی داشته باشند.

در ابتدا می تواند احساس سنگینی کند و موها و پوست سر خود را بکشد.

دوام و مراقبت:

دوام آنها بین  3-4 ماه می باشد.

اسپری های ضدعفونی کننده و محافظ های حرارتی نیز برای داشتن ظاهر خوب مو ضروری هستند.

اکستنشن مو با موی مصنوعی

از تکه های موی مصنوعی تقریباً به همان روشی استفاده می شود که از تکه های موی طبیعی استفاده می شود. با موهای خودتان تاب می خورد و به صورت مستقیم ، موج دار و مجعد متناسب با نوع موهای شما موجود است. آنها با یک نوار ریز در قاعده هر نوع کشش متصل می شوند و سپس با ذوب شدن آنها به معنای واقعی کلمه بر روی موهای شما بسته می شوند.

از آنجا که موهای مصنوعی ساخته شده توسط بشر است ، انواع مختلفی دارد: از حالت طبیعی گرفته تا رنگ های روشن و درخشان و بسته به خلاقیت آرایشگر شما هر یک قابل تعویض است.

مزایای :

موهای مصنوعی نیمی از وزن موهای انسان است ، بنابراین فشار زیادی به موها و پوست سر شما وارد می شود .

هیچ ماده شیمیایی برای استفاده یا از بین بردن آن استفاده نمی شود ، بنابراین در صورت خوب یا رنگ آمیزی احتمال آسیب رساندن به موهای خود را کاهش میدهد.

معایب:

سبک و مراقبت از آنها دشوار است.  

برای گرمایش شدید مکرر با سشوار مناسب نیست زیرا می توانید به راحتی موهای مصنوعی را پخته و در نتیجه موج دار کند. بهتر است به صورت طبیعی خشک شود سپس با سشوار با حرارت کم صاف شده و یا قطعات را از حالت سشوار خارج کنید.
شما باید بیش از شامپو و نرم کننده نرمال خود از محصولات مراقبت ویژه برای موهای مصنوعی استفاده کنید ، بنابراین هزینه اینها باید به صورتحساب نهایی اضافه شود.

آنها در مقایسه با موهای طبیعی به نظر نمی رسند و احساس طبیعی ندارند و نگهداری آنها بسیار سخت است

دوام و مراقبت:

بعد از 2-3 ماه باید از روی سر برداشته شوند.

برای کمک به باز کردن به اسپری براق نیاز دارید.

نکات :

موهای خود را فقط تا حداکثر دو برابر طول اصلی گسترش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *