روش های اکستنشن مو

روش های اکستنشن مو

روش های زیادی برای بلند کردن و ضخیم شدن مصنوعی موهای شما وجود دارد و اگر به دنبال جایگزین دائمی تر برای کلاه گیس معمولی هستید ، ممکن است جوابگوی نیاز شما باشد.

بازار مملو از انواع مختلفی مواد اکستنشن مو است واقعیت این است که همه آرایشگرها در صورت استفاده از نوع موی مناسب برای رسیدن به نتیجه خوب استفاده می کنند. اما ، اگر در مورد نوع نامناسب مو تصمیم بگیرند یا از روش نامناسب برای اتصال آن استفاده کنند ، نه تنها به ظاهر دلخواه خود دست پیدا نمی کنید بلکه می توانید به موهای خود آسیب جدی برسانید.
بنابراین ، قبل از ادامه کار ، اولین تصمیمی که باید اتخاذ شود انتخاب نوع موی اکستنشن متناسب با نوع موی شماست ، دو مورد وجود دارد:

اکستنشن مو با موی طبیعی یا انسانی :

این نوع مو همانند موهای انسان طبیعی است و به منظور ساختن کلاه گیس یا اکستنشن مو استفاده میشود. همانطور که می توانید تصور کنید ، این گرانتر از موهای ساخته شده توسط انسان است (مصنوعی) اما انواع مختلفی دارد و طبیعی تر به نظر می رسد. هزینه انواع موهای موجود با توجه به کیفیت مو متفاوت است که بعضی از آنها می توانند ارزان تر از بقیه انواع موجود  باشند.

مزیت اکستنشن مو با موهای طبیعی

مزیت عمده موهای طبیعی این است که تقریباً مانند موهای خود قابل درمان و نگهداری است. اما اگر به درستی از آن مراقبت نشود تمایل به مات شدن دارد ، بنابراین باید کمی وقت اضافی را برای جداسازی رشته موها صرف کنید. شما همچنین باید از نرم کننده ها و روش های درمانی شامپو با کیفیت بالا استفاده کنید زیرا اگر به خوبی مراقبت نشود ، سلامت خود را برای مدت طولانی حفظ نمی کند. هنگام خشک کردن با سشوار ، همیشه از محصولی استفاده کنید که دارای محافظ حرارتی باشد. این به جلوگیری از آسیب رساندن به مو کمک می کند.

نکته: موهای طبیعی بهترین انتخاب برای اکستنشن مو است .می توانید مانند موهای خود با آن رفتار کنید ، همچنین با دوام ترین ، انعطاف پذیرتر و قابل استفاده مجدد می باشد.

اکستنشن مو با الیاف یا موهای مصنوعی :

این موهای ساخته شده توسط انسان بسیار ارزان است زیرا محدودیتی در عرضه آن وجود ندارد. این گزینه عالی برای کسی است که می خواهد هر از گاهی ظاهر خود را تغییر دهد بدون اینکه هزینه های زیادی را متحمل شود.

در زمینه نگهداری ، موهای مصنوعی تمایل دارند بیش از حد مات شوند ، به خصوص اگر آنها را شامپو بزنید. بنابراین فقط برای افزودن رشته به بقیه موهای شما بسیار مناسب است تا هنگام شستن مو این قطعات را از بین ببرید. هنگام سشوار نیز باید بسیار مراقب باشید  چون ممکن هست باعث وز شدن آنها شوید.

نکته : این نوع موها برای اکستنشن کامل سر توصیه نمی شوند.

روش های پیوست اکستنشن مو :

اکنون که ایده نسبتاً متنوعی در مورد انواع موهایتان پیدا کرده اید ، باید بهترین گزینه ها را برای اتصال موهای اکستنشن به موی خود و روشهای مختلف مورد استفاده را در نظر بگیرید.

در اصل سه گزینه وجود دارد: بافت یا “پود” ، تکه های تک موی انسان و تکه های موی مصنوعی:

اکستنشن مو با بافت یا پود

قسمت های کوچکی از موهای خود را به صورت ردیفی نزدیک پوست سر می بافید (تقریباً 3 ردیف دور سر برای سر کامل موهای کشیده شده مو). این گره ها نقطه ای را تشکیل می دهند که پرده ای از موهای کاذب به آن دوخته می شود. موهای استفاده شده می توانند موهای مصنوعی یا طبیعی (انسانی) باشند. این فرم کشش مو نسبت به برخی دیگر حالت طبیعی ندارد اما بهتر است فقط در صورت داشتن موهای ضخیم متوسط تا ضخیم استفاده شود ، زیرا نوار بافته برخی از تراکم یا ضخامت موهای طبیعی شما را از بین می برد و باعث می شود اتصال از طریق بقیه موها قابل تشخیص باشد.

مزایای استفاده از اکستنشن مو با بافت یا پود :

از هیچ ماده شیمیایی برای قرار دادن یا حذف پسوندها استفاده نمی شود.

معایب استفاده از اکستنشن مو با بافت یا پود:

حتما مطالعه کنید
اصول صحیح انجام اکستنشن مژه

استفاده از اکستنشن مو با بافت یا پود می تواند ناراحت کننده باشد زیرا ممکن است سنگین باشد و مقدار مشخصی از تنش را روی پوست سر قرار دهد.
فقط برای انواع موهای ضخیم تر بسیار مناسب است زیرا در جایی که به پوست سر متصل می شود برآمدگی ایجاد می کند که برای دیگران کاملاً دیدنی است.

دوام استفاده از اکستنشن مو با بافت یا پود؟

بافت شما باید حدود 2 تا 3 ماه طول بکشد و سپس آنها باید جایگزین شوند.

بعد از پود یا بافت ، تمام تکه های قابل اتصال ، اعم از موی واقعی انسان یا موی الیافی / مصنوعی ، به صورت “تکه تکه” یا چند تار مو در می آیند.

تارهای تک موی انسان

این تارهای تک نوار اکستنشن هستند که به نظر طبیعی می رسند زیرا در قسمت های کوچکی شبیه به حرکت موهای شما تاب می خورند و حرکت می کنند. این اکستنشن ها معمولاً دارای کیفیت موی هندی ، آسیایی یا اروپایی هستند و همانطور که در بالا توضیح داده شد به قسمتهای کوچکی از موهای سر شما متصل می شوند. آنها باید به طور حرفه ای برداشته شوند بسته به سیستمی که انتخاب کرده اید ، می توان از مو استفاده مجدد کرد یا دوباره استفاده نکرد . امکان استفاده مجدد از موها تفاوت عمده ای در هزینه های طولانی مدت شما خواهد داشت ، زیرا بیشتر مشتریان تمایل به استفاده از این روش دارند. از اکستنشن های طبیعی می توان در هر نوع مویی استفاده کرد که آرایشگر قادر به مطابقت رنگ و بافت موهای موجود است.

مزایای :
طبیعی ترین به نظر می رسد و به راحتی از بین نمی روند.
می توانید طوری رفتار کنید که انگار موهای شماست.
بادوام و انعطاف پذیر است
می تواند متناسب با موهای رنگی شما یا انتخاب رنگ دلخواه شما باشد
نوعی را  را انتخاب کنید که بتواند از مو استفاده مجدد کند در این صورت می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد.
هیچ آسیبی به موهای طبیعی شما وارد نشود
معایب:
اگر از پیوندهای شیمیایی برای اتصال اکستنشن استفاده می شود ، از آرایشگر خود سوال کنید که آیا موهای شما به اندازه کافی برای این نوع انتخاب اکستنشن مو محکم است.
اگر از اتو یا انبر صاف برای آرایش موهای خود استفاده کنید ، پیوندهای موم می توانند ذوب شوند. موها تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت اما پیوندها نباید گرمای مستقیمی داشته باشند
بسته به سیستم استفاده شده می توانید از طریق رشته یا گرم پرداخت کنید ، بنابراین اگر موهای زیادی دارید و می خواهید از پسوندهای طولانی استفاده کنید ، می تواند گران شود.
در ابتدا می تواند احساس سنگینی کند و موها و پوست سر خود را بکشد.

دوام و مراقبت:

بعد از 3-4 ماه آن را بردارید در غیر اینصورت آرایشگر شما خوشحال نخواهد شد و ممکن است تلاش کند تا آنها را از موهای شما خارج کند.
باید رشته ها را مرتباً جدا کنید تا از جمع شدن آنها جلوگیری شود.
از آنجا که مواد اکستنشن هیچ روغن طبیعی ندارند ، شما باید روی شامپوها ، نرم کننده ها و کیفیت عالی سرمایه گذاری کنید و مواد مرطوب کننده را بگذارید.
اسپری های ضدعفونی کننده و محافظ های حرارتی نیز برای داشتن ظاهر خوب مو ضروری هستند.
تکه های مو مصنوعی
از تکه های موی مصنوعی تقریباً به همان روشی استفاده می شود که از تکه های موی انسان استفاده می شود. با موهای خودتان تاب می خورد و به صورت مستقیم ، موج دار و مجعد متناسب با نوع موهای شما موجود است. آنها با یک نوار ریز در قاعده هر نوع کشش متصل می شوند و سپس با ذوب شدن آنها به معنای واقعی کلمه بر روی موهای شما بسته می شوند. از آنجا که موهای مصنوعی ساخته شده توسط بشر است ، انواع مختلفی دارد: از حالت طبیعی گرفته تا رنگ های روشن و درخشان و بسته به خلاقیت آرایشگر شما هر یک قابل تعویض است.

مزایای :

موهای مصنوعی نیمی از وزن موهای انسان است ، بنابراین فشار زیادی به موها و پوست سر شما وارد می شود یا به هیچ وجه فشار نمی آورید.
هیچ ماده شیمیایی برای استفاده یا از بین بردن آن استفاده نمی شود ، بنابراین در صورت خوب یا رنگ آمیزی احتمال آسیب رساندن به موهای خود را کاهش دهید.

معایب:

تمام پرهای اکستنشن مصنوعی توسط همه متخصصان پسوند توصیه نمی شود زیرا سبک و مراقبت از آنها دشوار است. لازم است که به توصیه های سبک شناسان خود دقت کنید و از محصولات پیشنهادی استفاده کنید.
در صورت عدم استفاده از محصولات تخصصی ، به خصوص هنگام شستشو ، می توانید مست مات کنید. بهترین روش برای پاک کردن موارد اضافی از راه و شامپو فقط پوست سر است.
برای گرمایش شدید مکرر با سشوار مناسب نیست زیرا می توانید به راحتی موهای مصنوعی را پخته و در نتیجه موج دار کنید. بهتر است به صورت طبیعی خشک شود سپس با سشوار با حرارت کم صاف شده و یا قطعات را از حالت سشوار خارج کنید
شما باید بیش از شامپو و نرم کننده نرمال خود از محصولات مراقبت ویژه برای موهای مصنوعی استفاده کنید ، بنابراین هزینه اینها باید به صورتحساب نهایی اضافه شود.
آنها در مقایسه با موهای طبیعی به نظر نمی رسند و احساس طبیعی ندارند و نگهداری آنها بسیار سخت است

دوام و مراقبت:
بعد از 2-3 ماه بردارید.
شامپو و سشوار با اکستنشن هایی که از بین رفته اند.
برای کمک به باز کردن به اسپری براق نیاز دارید.
نکات :
موهای خود را فقط تا حداکثر دو برابر طول اصلی گسترش دهید. با این کار از پسوندهای ترکیبی و طبیعی استفاده می شود.
سعی کنید یک حجم اضافی با افزودنی های اضافی اضافه کنید تا سبک شما ضخیم شود و ببینید آیا از پوشیدن آنها راحت هستید یا خیر و سپس سرتان پر است.

در پایان روز ، مثل هر چیز دیگری است. به همه چیزهایی که می توان دانست ، پی ببرید و برای بهترین مشاوره و مراقبت های حرفه ای ، خدمات و گزینه ها به خرید بپردازید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *