حالت دادن به موهای بلند

حالت دادن به موهای بلند

حالت دادن به موهای بلند

موی بلند ظاهر زیبایی به خانم ها می دهد و موهای بلند همیشه آرزوی هر دختری بوده است ، اما ممکن است حالت دادن به موهای بلند برای برخی از افراد کاری دشوار باشد ، بنابراین خانم ها ممکن است احساس کند که بلند شدن موهای سر خسته کننده است زیرا خستگی روزانه و آلودگی های محیطی می تواند مشکل بزرگی از نظر نحوه نگهداری برای خانمها ایجاد کند.
در این مقاله با مهمترین راههای مدل دادن به موهای بلند آشنا خواهیم شد.
انواع مدل دادن مو

حالت دادن به موهای بلند

موهای بلند را می توان به روش های مختلفی شکل داد که مهمترین آنها عبارتند از: گره زدن موها به صورت دم اسبی که یکی از رایج ترین مدل های موی بلند است و هنگام بلند شدن مو  زیبایی به مو می دهد و البته این مدل مو را می توان در وسط یا زیر مو انجام داد و با جمع آوری و گره زدن مو از این طریق مدل می شود و اگر مو ضخیم باشد می توان آن را درست کرد یک ظاهر طراحی شده با گیره های مو.
حالت دادن به موهای بلند
  کل موها را جمع کنید ، و سپس آنها را به دو قسمت بالا و پایین تقسیم کنید و هر قسمت را جداگانه گره بزنید ، و سپس با استفاده از شانه موها را از پایین به بالا شانه کنید تا حجم موها را بزرگتر کنید و یک مدل موی زیبا و مشخص ایجاد کنید ، می توانید از اسپری مخصوص استفاده کنید ، و مقدار بسیار کمی از آن را اسپری کنید تا موها براق شوند. این حالت زیبایی به مدل مو می دهد.
 با گره زدن موها ، نوارهای گره ای درست کنید و شروع به ساختن یک نوار بافتنی به شکل نوارهای کشیده ، تا پایین مو کنید ، که یکی از مدل های زیبایی سنتی برای موهای بلند است .
موها را به صورت یک نان کار کنید ، به طوری که کل مو جمع شده و در قسمت زیر سر بسته شود ، موها قابل انعطاف باقی بمانند و سپس موها بافته شود و با استفاده از گیره ها به صورت یک نان در زیر موها بپیچید ، می توانید با همان مراحل انجام دهید تا یک نان در قسمت بالایی یا میانی مو ایجاد کنید.
حالت دادن موهای بلند

نکاتی برای حفظ موهای بلند

برای داشتن موهای بلند ، برخی نکات را می توان رعایت کرد که باعث رشد و بلند شدن مو می شود
و مهمترین این دستورالعمل ها عبارتند از:
برنامه مراقبت از مو را تغییر دهید: بهتر است موها را به آرامی با برس مسواک بزنید و در هنگام حالت دادن موها را به زور نکشید تا شکستگی آنها کاهش یابد.
 روزانه پوست سر را با انگشتان به آرامی ماساژ دهید ، و حرکت های دورانی برای آرام کردن پوست سر و افزایش جریان خون در آن انجام دهید ، که رشد سریع مو را تحریک می کند.
مسواک زدن موها سه بار در هفته کافی است هر بار که از شامپو استفاده می شود ، موها در معرض خشکی قرار می گیرند. هر زمان موها با شامپو شسته می شوند از نرم کننده مو استفاده کنید ، تا زمانی که روغن های از دست رفته در هنگام استفاده از شامپو جایگزین شوند و این به منظور تقویت مو است که باعث رشد آن می شود.
 هفته ای دو بار از نرم کننده عمیق مو استفاده کنید و یکی از بهترین مرطوب کننده ها ماسک عسل و نارگیل است.
 از بندهای موی ساخته شده از پلاستیک یا بسته های پلاستیکی استفاده کنید و این به این دلیل است که موها از ریشه بیرون نمی آیند و موها را حفظ نمی کنید.
 سشوار را برای مو در دمای کم تنظیم کنید ، هنگام استفاده از سشوار یا اتو برای خشک کردن مو ، درجه حرارت باید پایین بیاید و باید از کرم یا روغنی استفاده شود که قبل از خشک شدن مو از گرما محافظت کند.

گره زدن موها در مناطق مختلف

 اگر موها دم اسبی بسته می شوند ، باید هر بار محل بستن آن تغییر کند ، زیرا گره زدن موها در همان منطقه ممکن است رشد آنها را کند کند.

نکاتی در هنگام استفاده از محصولات مراقبت از مو

 در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام استفاده از محصولات مراقبت از مو رعایت کنید:
از ماسک برای مرطوب کردن مو “حمام روغنی” هفته ای یک بار استفاده کنید ، و این توزیع با توزیع مو از ریشه تا انتها روی مو و گذاشتن آن برای مدتی طبق دستورالعمل روی بسته و سپس شستن مو انجام می شود و پیروی از این روال باعث تقویت و رطوبت مو و رشد آن می شود.
از محصولی استفاده کنید که در برابر گرما محافظت کند ، زیرا گرما صدمه شدیدی به مو وارد می کند ، بنابراین باید از کرم محافظت از مو در برابر گرما استفاده کنید ، زیرا این کار باعث تسریع روند رشد مو می شود.
حتما مطالعه کنید
احیا و مراقبت از مو

پیشنهاد ما به شما

لوازم مش کردن مو

شناخت ابزار و لوازم مش کردن مو

 لوازم مش کردن مو آرایش کردن از گذشته تا به امروز دارای اهمیت زیادی نزد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *