لیزر موهای زائد ، مزایای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد بدن

اگر برای اصلاح موهای زائد و ناخوشایند از تراشیدن مو ، مو زدایی یا اپیلاسیون راضی نیستید ، لیزر موهای زائد گزینه ای است که قابل تأمل است.

لیزر موهای زائد یک فرآیند ساده است ، به شرطی که توسط یک تکنسین لیزر مجاز انجام شود.

نحوه کار به این صورت است یک تکنسین متخصص نور لیزر را در ناحیه موهای ناخواسته اعمال می کند. پالس های نوری که توسط لیزر ساطع می شود به مو و فولیکول  آن حمله کرده و باعث ریزش مو در ریشه و جلوگیری از رشد مجدد آن می شود. مو در سه مرحله مختلف رشد می کند و برای از بین بردن موثر ریشه توسط لیزر، مو باید در مرحله رشد باشد. به همین دلیل است که باید چندین جلسه به فاصله تقریبی چهار هفته از هم داشته باشید.

لیزر موهای زائد بدن

سایر روش های از بین بردن موهای زائد

روش های مختلفی برای از بین بردن موهای صورت و موهای بدن وجود دارد و نکات مثبت و منفی هر روش را می توان نام برد. همه این روش ها به دلایل مختلف گزینه های موثری هستند ، اما روش درمانی لیزر موهای زائد برای افرادی که به دنبال یک راه حل طولانی مدت هستند ، روش ارجح است.

 

 

الکترولیز

الکترولیز یک گزینه دائمی حذف مو است. این روش شامل قرار دادن یک سوزن ظریف به طور مستقیم در فولیکول مو ، از بین بردن موهای ریشه و جلوگیری از رشد مجدد مو است. برخلاف لیزر موهای زائد ، که همزمان چندین مو را از بین می برد ، الکترولیز تک تک موها را همزمان هدف قرار می دهد. الکترولیز می تواند بسیار وقت گیر و دردناک باشد. بسته به اندازه منطقه ، ممکن است صدها سوزن جداگانه را تحمل کنید تا نتایج کامل را ببینید.

 

کرم های موبر

کرم های موبر به سرعت کار می کنند. آنها حاوی مواد شیمیایی سخت هستند. مشاهده قرمزی و سوزش در ناحیه تحت درمان پس از استفاده از کرم موبر معمول است ، خصوصاً اگر پوست حساسی دارید.

 

حتما مطالعه کنید
اپیلاسیون و فواید آن

اپیلاسیون

از بین تمام روش های حذف مو ، اپیلاسیون یکی از دردناک ترین است. با موفقیت مو را از ریشه می کشد ، اما برای اپیلاسیون  به مقداری رشد مجدد نیاز دارید. برای افرادی که خواهان پوست صاف و بدون مو هستند ، گزینه مناسبی نیست.

 

تراشیدن

تراشیدن رایج ترین روش از بین بردن مو است ، اما باید به طور مکرر انجام شود.

 

اپیلاتور

اپیلاتورها می توانند موها را به راحتی از بین ببرند ، اگرچه برخی از افراد استفاده از آنها را ناخوشایند می دانند. مانند تمام روش های دیگر موهای زائد ، شما باید به طور مکرر از اپیلاتور استفاده کنید و تلاش برای از بین بردن قسمت های زیادی از مو ، ممکن است وقت گیر باشد.

 

فواید لیزر موهای زائد بدن

لیزر موهای زائد یکی از موثرترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد بدن است. اگر از اصلاح و اپیلاسیون خسته شده اید اما از آمادگی برای لیزر درمانی کاملاً مطمئن نیستید ، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

فواید لیزر موهای زائد

 

7 مزیت اثبات شده لیزر موهای زائد بدن :

لیزر برای از بین بردن موهای زائد صورت ، ساق ، چانه ، پشت ، بازو ، زیر بغل ، خط بیکینی و سایر مناطق مفید است.

 

از مزایای لیزر موهای زائد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

چرا لیزر موهای زائد بدن بهترین روش است.

1. سریع است

اگر بدنبال یک راه حل سریع برای از بین بردن موهای زائد خود هستید. لیزر موهای زائد سریعترین راه برای از بین بردن موهای زائد است. شما باید چندین جلسه درمانی داشته باشید ، اما بیشتر جلسات فقط چند دقیقه طول می کشد. هرچه ناحیه درمان کوچکتر باشد ، زمان کمتری را در زیر لیزر خواهید گذراند.

2. از سایر روش های حذف مو کمتر دردناک است

از بین بردن موهای زائد با لیزر بسیار کمتر از آنچه مردم تصور می کنند دردناک است. بسیاری از افراد آن را با احساس پاره شدن نوار لاستیکی در برابر پوست برابر می دانند. بسته به آستانه درد ، ممکن است کمی ناراحت کننده باشید ، اما جلسات آنقدر سریع است که تحمل آن برای اکثر افراد آسان است.

3. دقیق است

فن آوری لیزر فوق العاده دقیق است و باعث می شود لیزر موهای زائد برای افرادی که قصد دارند چند موی خاص را هدف قرار دهند و از بین ببرند ایده آل است. حتی اگر می خواهید قسمت های کوچکی از مو را از اطراف ابرو ، لب بالا ، بینی ، خط بیکینی یا خط مو پاک کنید.

4- می تواند مو را از هر قسمت از بدن پاک کند به جز مژه ها 

لیزر موهای زائد را می توان در هر قسمت از بدن انجام داد. مخصوصاً برای ناحیه پشت و بیکینی بسیار مناسب است که دستیابی به آن با تیغ بسیار دشوار است .

 

حتما مطالعه کنید
نحوه درست کردن موم اپیلاسیون با عسل در منزل

5- از موهای فرو رفته جلوگیری می کند

اصلاح ، اپیلاسیون و سایر روش های از بین بردن مو باعث ایجاد موهای رشد کرده می شود. اگر مستعد موهای درون شده هستید ، لیزر موهای زائد یک گزینه عالی است. با از بین بردن موهای ریشه ، هیچ وقت نگران این نیستید که موهای مزاحم دوباره به داخل بدن برگردند یا دوباره به داخل بدن حلقه کنند و رشد کنند.

6. شما را از  رشد مجدد  موها نجات می دهد

برخی از روش ها ، مانند اپیلاسیون و برداشتن ، نیاز به این دارد که در بین جلسات کمی رشد مجدد داشته باشید. با لیزر موهای زائد می توانید همیشه از پوستی صاف و بدون مو لذت ببرید.

 

7. یک راه حل بلند مدت است

اکثر افراد با لیزر موهای زائد نتایج دائمی و ماندگار را مشاهده می کنند. در برخی موارد ، ممکن است چند ماه یا چند سال به یک جلسه مجدد لیزر نیاز داشته باشید ، اما همچنان یکی از بهترین راه حل های طولانی مدت موجود است. حداقل ، کاهش دائمی رشد مو را مشاهده خواهید کرد که با گذشت زمان حفظ آن آسان تر می شود.

از آنجا که این یک راه حل طولانی مدت است ، از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه است.بخاطر داشته باشید که اگرچه لیزر موهای زائد روی تمام رنگ های مختلف پوست کار می کند ، اما بیشترین تأثیر را در افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند دارد. افرادی که دارای رنگ پوست تیره هستند ممکن است دچار هایپرپیگمانتاسیون موقت پوست در ناحیه تحت درمان شوند.

اگر از موزدایی ، هزینه کردن برای تیغ های گران قیمت و استفاده از اپیلاسیون خسته شده اید ، وقت آن است که درمان لیزر موهای زائد را در نظر بگیرید. عوارض جانبی لیزر موهای زائد کم است و وقتی اندازه ناحیه کوچک باشد ، جلسات درمانی فقط چند دقیقه طول می کشد. لیزر موهای زائد بی خطر ، موثر و مورد تایید FDA است.

 

چگونه برای لیزر موهای زائد آماده شویم

 

اگر قصد انجام لیزر موهای زائد را دارید ، باید شش هفته قبل از درمان ، برداشتن موم و الکترولیز را محدود کنید. زیرا لیزر ریشه موها را که بطور موقت با اپیلاسیون یا کندن از بین می رود ، هدف قرار می دهد.

همچنین باید شش هفته قبل و بعد از درمان از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید. قرار گرفتن در معرض آفتاب موهای زائد را با لیزر کاهش می دهد و عوارض بعد از درمان را بیشتر می کند.

در زمان لیزر موهای زائد چه انتظاراتی دارید؟

درست قبل از انجام لیزر موهای زائد ، موهای شما که تحت درمان قرار می گیرند تا چند میلی متر از سطح پوست کوتاه می شوند. معمولاً داروی بی حسی موضعی 20 تا 30 دقیقه قبل از انجام لیزر برای کمک به سوزش پالس های لیزر استفاده می شود. تجهیزات لیزر با توجه به رنگ ، ضخامت و محل موی شما و همچنین پوست شما تنظیم می شود.

پیشنهاد ما به شما

اپیلاسیون چیست

اپیلاسیون و فواید آن

 اپیلاسیون اپیلاسیون یک روش نسبتا جدیدی هست که از آن برای از بین بردن موهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *