انواع تاتو صورت

نکات مرتبط با تاتو صورت بر اساس فرم چهره

تاتو صورت بر اساس فرم چهره

خالکوبی یا تاتو در واقع ترسیم نقش و نگارهایی در سطح پوست است که دلیل آن موارد متفرقه ای و زیبایی می باشد که در انواع تاتو صورت و تاتو بدن رنگدانه ها به وسیله یک سری سوزن به لایه زیرین پوست تزریق می شوند. همچنین ماندگاری این تاتوها بسیار زیاد است در حدی که تا آخر عمر با شما همراه است.

اخیرا تاتو چهره همانند یک روش زیبایی آن را به کار می برند که موجب فرم دهی به اجزای چهره همچون لب، خط چشم، ابرو و… می شود تا اشکالات را بپوشاند. همچنین آرایش دائم و نیمه دائم ابرو شامل انواع تاتو ابرو می شود و البته خط چشم که برای خانم هایی که وقت کافی برای آرایش روزمره ندارند و شاغل هستند گزینه مناسبی است.

 

انواع تاتو صورت

اخیرا انجام تاتو جهت انجام آرایش های نیمه دائم و دائم کاری معمولی محسوب می شود ولی اجرای تاتو صورت به دلیل ماندگاری بالا روشی نوین است که طرفداران خاص خود را دارد. همچنین این تاتو به وسیله دستگاه هایی مانند پن، گان و دوگان انجام می گیرد. البته تاتو های بدن و صورت به علت تماس مستقیم با نور خورشید میزان ماندگاری آنها کاهش می یابد درنتیجه نیاز به ترمیم پیدا خواهند کرد. بنابراین این تتو ها به شرح زیر هستند.

انواع تاتو صورت

تاتو لب و انواع آن

میکروبلدینگ لب

در این روش ها رنگدانه ها از طریق سوزن به پوست لایه های سطحی لب تزریق می شوند که نتیجه آن رنگ دهی و پررنگ شدن لب ها می باشد. البته ماندگاری آن بسیار پایین است و حدود پنج الی شش ماه بعد نیاز به ترمیم دارد.

 

حتما مطالعه کنید
آشنایی با ترمیم ابرو 

میکروپیگمنتیشن لب

در این روش تاتو رنگدانه ها به عمق بیشتری از پوست لب ها نفوذ می کنند درنتیجه ماندگاری بیشتر نسبت به میکروبلدینگ دارد که این ماندگاری حدود دو الی پنج سال است. همچنین عواملی مانند آب و هوا، نوع پوست و … در ماندگاری تاتو بی تاثیر نیستند. در تاتو لب سعی کنید بر روی خط لب خطی نازک بکشید تا هم نواقص لب ها را برطرف کند هم موجب حجم دهی آنها شود‌.

 

تاتو خط چشم و انواع آن

بن مژه

میکروپیگمنتیشن یا هاشور نام دیگر تاتو بن مژه است که در این روش سعی می شود میزان تراکم مابین مژه ها از طریق تزریق رنگدانه ها افزایش یابد. این روش برای اشخاصی که بین مژه های آنها خالی است و زمان کافی برای آرایش روزمره ندارند یا مشغله ی کاری زیادی دارند بهترین گزینه می باشد.

 

خط چشم دائمی

از دیگر روش های تاتو خط چشم دائمی است که باتوجه به فرم و نوع چشم ها یک خط باریک با دنباله بلند یا کوتاه بر روی پلک بالایی کشیده می شود. ناگفته نماند می توان سایه چشم را به صورت شیدینگ انجام داد که این سایه های دائمی  به رنگ های معمولی مانند دودی و مشکی روی پلک به کار می روند. همچنین باعث می شود چشم های خانم ها بزرگ تر و جذاب تر به نظر برسند.

 

تاتو ابرو و انواع آن

تاتو ابرو

امروز اکثر خانم ها جهت فرم دهی به ابروهای خود از تکنیک تاتو ابرو استفاده می کنند که انواع مختلفی دارد. ساده ترین حالت آن کشیدن قاب ابرو ها سپس پر کردن فضای داخل آن ها با جوهر مخصوص تاتو است که ابروها در این حالت فرم طبیعی خود را از دست می دهند.

 اما در هاشور تارهای باریک و ظریفی توسط یک سری سوزن در جهت رویش موها کشیده می شوند که آنها را قرینه کرده و حالت طبیعی به ابروها می دهند. و اما در سایه ابرو که از آن به عنوان تاتو طبیعی اسم می برند به وسیله رنگ های روشن نقاط خالی و کم پشت ابروها را پر می کنند طوری حالت طبیعی آنها حفظ شوند.

 

حتما مطالعه کنید
نحوه آرایش زیبا | آماده سازی پوست برای آرایش

تاتو ابرو و انواع آن

شیدینگ ابرو

روشی دیگر برای تاتو ابرو شیدینگ آن است که در این روش قسمت تاج ابروها طراحی شده و میزان تراکم رنگ در این قسمت ها پایین است و بالعکس در انتهای ابروها تراکم بالا می رود که این ابروها بیشتر جنبه فانتزی دارند.

 

نکات مهم تاتو  بدن و صورت بر اساس فرم چهره

باید تاتو صورت بر اساس فرم چهره طراحی شود زیرا این آرایش به صورت نیمه دائم و دائم بوده و امکان دارد تا آخر عمر با افراد همراهی کنید. بنابراین شناسایی چهره زمان انجام انواع تاتو نقش بسزایی در زیبایی آن دارد. جهت شناسایی چهره باید به استخوان بندی چهره و ماهیچه ها نگاه کنید سپس شکل هندسی صورت را شناسایی کنید و بر اساس آن شکل شروع به اجرای انواع تاتو کنید.

 

نکات مهم تاتو صورت بر اساس فرم چهره

تاتو صورت هماهنگ با انواع اشکال هندسی چهره

تاتو صورت بر اساس شکل هندسی چهره اجرا می شود که این اشکال هندسی شامل چهره بیضی، مربعی، گرد، مثلث و مستطیل می باشد.

تاتو صورت مناسب چهره بیضی

معمولا تاتو برای چهره های بیضی به شکلی است که صورت را در حالت افقی به سه قسمت مساوی تقسیم می کنند که هر قسمت از این تقسیم بندی ها یک سوم صورت را در بر می گیرند. پیشانی ها نسبت به چانه بزرگتر می باشند و خط گونه ها به انحنای کمی به چانه ها متصل می شوند. بنابراین تاتو برای این صورت ها کار خیلی آسانی است که با توجه به سلیقه شخصی فرد مورد نظر می توان از میکروبلدینگ با طراحی ظریف و نسبتا پهن برای این چهره ها استفاده کرد.

تاتو صورت مناسب چهره مربعی

در این چهره ها معمولا صورت و فک زاویه دار است طوری که طول و عرض آنها با هم برابر بوده و خط گونه ها با خط فک موازی می باشند. بنابراین تاتو برای این چهره ها گ ابروهای پرپشت و پهن همراه لب های نسبتا کوچک و باریک توصیه می شود. با آموزش تاتو بدن و آموزش تاتو صورت این مباحث را مسلط میشوید.

 

حتما مطالعه کنید
بن مژه یا تاتوی خط چشم چیست؟

تاتو صورت مناسب چهره مستطیل

چهره های مستطیل یا زاویه دار دارای پیشانی و چانه بلند هستند که معمولا تاتو پیشنهادی برای آنها ابروهای نه پهن و نه باریک با کمی انحا توصیه می شوند.

 

تاتو صورت مناسب چهره گرد

چهره  های گرد معمولا طول و عرض یکسانی دارند طوری که تمام اعضای صورت به یک اندازه با هم فاصله دارند و معمولا پر و صاف هستند. بنابراین تاتو مناسب این چهره ها ابروهای پهن، کشیده و پرپشت باشند همچنین لب های بالا و پایین با هم هماهنگ باشند.

تاتو صورت مناسب چهره مثلث

این چهره ها پیشانی باریک و چانه پهن و زاویه داری دارند بنابراین تاتو مناسب این چهره ها ابروهای کشیده و روبه بالا است.

پیشنهاد ما به شما

آرایش زیبا

نحوه آرایش زیبا | آماده سازی پوست برای آرایش

چطور خود را به زیباترین شکل ممکن آرایش کنیم زیبا آرایش کردن فقط به افراد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *