اپیلاسیون چیست

اپیلاسیون و فواید آن

 اپیلاسیون

اپیلاسیون یک روش نسبتا جدیدی هست که از آن برای از بین بردن موهای صورت و بدن استفاده میشود و باعث لطافت  پوست میشود.اپیلاسیون و انجام آن | مواردی که درباره اپیلاسیون باید بدانید | انجام اپیلاسیون چه فوایدی دارد؟

اپیلاسیون چیست

نحوه انجام اپیلاسیون

ابتدا متخصص زیبایی پودر بچه را به آن قسمت از نواحی که قرار است وکس شود می زند تا رطوبت و روغن اضافی را از بین ببرد. موم گرم با یک چوب بستنی چوبی بر روی منطقه قرار می گیرد و سپس یک نوار کاغذ روی آن فشار داده می شود.

متخصص زیبایی در جهت رشد مو سایش می کند. سپس پوست شما تا حد امکان کشیده شده نگه داشته می شود ، و نوار در جهت مخالف رشد مو خم می شود. بعد از اپیلاسیون ، گاهی اوقات یک لوسیون آرامبخش یا روغن کودک استفاده می شود تا موم چسبنده ای که روی پوست شما باقی مانده شل شود. همچنین می توانید از پماد نئوسپورین در هر نواحی که مخصوصاً لطیف یا خام است استفاده کنید.

 

 

آیا موهای بدن با اپیلاسیون ضخیم تر ، تیره تر یا سنگین تر می شوند؟

خیر ، اپیلاسیون باعث از بین رفتن موها توسط ریشه می شود و اغلب باعث ریزش ریشه می شود. بنابراین اپیلاسیون، موهای زائد را پراکنده می کند.

 مواردی که درباره اپیلاسیون باید بدانید

1. خودت این کار را انجام نده

اگر اولین بار است ، باید به یک متخصص مراجعه کنید. انجام این کار ممکن است باعث صرفه جویی در هزینه های شما شود ، اما شما تجهیزات درستی نخواهید داشت و قادر به دسترسی به مناطق خاصی نخواهید بود ، و در نهایت انجام این کار می تواند بسیار  دردناک باشد.

2. منتظر رشد مجدد باشید.

با انجام اپیلاسیون بعد از گذشت مدتی دوباره موها رشد میکنند ولی به مرور زمان رشد آنها آهسته و کند میشود

3. زمان انجام اپیلاسیون

آیا می دانید پوست شما قبل و در طی دوره قاعدگی حساس ترین پوست است؟

بنابراین انجام اپیلاسیون را قبل و یا بعد از دوره قاعدگی انجام دهید.

4– مدیریت درد ضروری است.

اگرچه اپیلاسیون بدون درد فقط یک رویا می تواند باشد ، اما شما می توانید تا حدودی  درد  اپیلاسیون را مدیریت کنید. برای اینکه این کار کمی راحت تر باشد ، ناحیه ای را که قرار است وکس کنید روز قبل به آرامی لایه برداری کنید. با این کار هرگونه پوست مرده ای که می تواند منافذ پوستی شما را مسدود کند ، از بین می رود و موهای موجود در داخل شکم که ممکن است با موم تداخل داشته باشند ، شل می شوند.

5. پس از اپیلاسیون از پوست خود مراقبت کنید

از قرار دادن پوست در معرض آفتاب خودداری کنید. به طور عادی دوش بگیرید و حمام کنید ، اما تا حدود دو روز بعد از آرام شدن پوست ، لایه برداری را انجام دهید. از پارچه ای با الیاف طبیعی استفاده کنید و هنگام استحمام آن قسمت را خیلی ملایم لایه برداری کنید.

نحوه انجام اپیلاسیون

انجام اپیلاسیون چه فوایدی دارد؟

پوستی صاف و یکدست

یکی از بهترین مزایای اپیلاسیون این است که پوست شما صاف و یکدست می شود. هنگام اپیلاسیون ، نه تنها موهای ناخواسته را از بین می برید. بلکه سلول های خشک و مرده پوست را نیز در این فرآیند از بین می برید.

بدون بریدگی با استفاده از اپیلاسیون

هیچ گونه بریدگی در شما ایجاد نمی کند که باعث ایجاد زخم در اثر تراشیدن شود.

پوست بدون ریشه

 اپیلاسیون موهای زائد را به طور کامل از ریشه آن پاک می کند. از طرف دیگر ، تراشیدن اغلب منجر به ریخته گری می شود و پوست شما را خشن و ساینده می کند.

 بدون آلرژی

حداقل مواد شیمیایی در روند اپیلاسیون دخیل هستند ، بنابراین به ندرت اپیلاسیون باعث تحریک پوست یا آلرژی می شود.

رشد مجدد موهای آهسته

پس از اپیلاسیون ، رویش مجدد موهای شما بسیار آهسته است و اغلب 4 تا 6 هفته طول می کشد. همچنین ، بسیاری می گویند که پس از رشد مجدد ، موهای خود را ظریف تر دیده اند.

تفاوت اپیلاسیون در مقایسه با سایر اشکال  از بین بردن موهای زائد

اپیلاسیون در مقایسه با سایر اشکال موهای زائد فواید زیادی دارد. این یک روش موثر برای از بین بردن همزمان مقدار زیادی مو است.

 یک روش طولانی مدت است . زیرا موهای مناطق موم یافته برای دو تا هشت هفته رشد نمی کنند. اما وقتی موها با کرم موبر تراشیده می شوند یا از بین می روند ، موها در سطح و نه ریشه مو از بین می روند. در طی چند روز ، مو می تواند دوباره در سطح ظاهر شود. با استفاده از این روش ها ، موها تمایل دارند دوباره به صورت ریشه ای خشن رشد کنند. مناطقی که به طور مکرر و در مدت زمان طولانی وکس می کنند ، رشد مجدد نرم تری دارند.

انجام اپیلاسیون چه فوایدی دارد

برای انجام اپیلاسیون در منزل به چه نکاتی باید توجه کنیم

1:اپیلاسیون در خانه می تواند یک روش مقرون به صرفه برای از بین بردن مو باشد ، اما لازم است اقدامات احتیاطی انجام شود. هرگز پوست آفتاب سوخته یا بسیار حساس را اپیلاسیون نکنید و اگر در شش ماه گذشته ایزوترتینوئین مصرف کرده اید ، اپیلاسیون نکنید.

2:از طول مطلوب مو اطمینان حاصل کنید. قبل از اپیلاسیون مطمئن شوید که طول موهای شما تقریباً یک چهارم تا سه چهارم اینچ است. اگر موها بلندتر هستند ، با استفاده از قیچی موها را به طول کوتاه تر اصلاح کنید تا اپیلاسیون دردناک نشود.

3: قبل از اپیلاسیون از کرم های رتینوئید خودداری کنید. دو تا پنج روز قبل از اپیلاسیون صورت خود از استفاده بدون مراقبت از محصولات پوستی حاوی رتینول و رتینوئیدهای تجویز شده خودداری کنید تا از برداشتن پوست همراه با موهای خود جلوگیری کنید.

4: درد ناشی از اپیلاسیون را کاهش دهید. از آنجا که اپیلاسیون برای برخی از افراد می تواند دردناک باشد ، روش های کاهش درد را در نظر بگیرید. مصرف داروهای مسکن مانند ایبوپروفن یا استفاده از کمپرس سرد روی پوست حدود 30 دقیقه قبل از اپیلاسیون ، می تواند کمک کند.

5: قبل از اپیلاسیون محل مورد نظر را بشویید و خشک کنید. محلی را که قصد واکس زدن دارید به آرامی بشویید تا آلودگی ها ، سلول های مرده پوست و محصولات مراقبت از پوست پاک شود. پس از آن ، پوست خود را کاملا خشک کنید. پوست تمیز و خشک باعث می شود تا موم به درستی بچسبد.

6: موم را گرم کنید. دستورالعمل های موجود در بسته را دنبال کنید و همیشه با قرار دادن مقدار کمی داخل مچ دست خود ، دمای موم را آزمایش کنید. باید گرم باشد ، اما آسیب نبیند و نسوزد.

7: موم را در قسمت کوچکی از پوست خود که دارای مو هست قرار دهید. برای داشتن بهترین نتیجه ، همیشه موم را در جهت رشد مو پخش کنید.

8:  پس از استفاده از موم ، نوار پارچه ای را روی موم قرار دهید و محکم فشار دهید. پارچه را به مدت دو تا سه ثانیه بگذارید تا روی سطح پوست بماند.

9: نوار پارچه ای را بردارید. برای برداشتن ، پوست خود را با یک دست محکم نگه دارید و با استفاده از دست دیگر خود پارچه را در جهت مخالف رشد مو به سرعت بیرون بیاورید. اگر برای دسترسی به یک محل مشکل مانند زیربغل وکس می زنید ، از یک دوست یا یکی از اقوام خود بخواهید که به شما کمک کنند.

10: پوست خود را تسکین دهید. پس از اپیلاسیون ، در صورت داشتن درد ، جلوگیری از حمام گرم و دوش گرفتن ، پوشیدن لباس گشاد و استفاده از مرطوب کننده ای که منافذ پوست شما را مسدود نمی کند ، پوست خود را آرام کنید. به دنبال مرطوب کننده هایی باشید که دارای برچسب “بدون روغن”  هستند.

اگر از این دستورالعمل ها پیروی کنید ، اپیلاسیون در خانه یک روش ایمن و موثر برای از بین بردن موهای زائد بدن است. با این حال ، اگر بعد از اپیلاسیون قرمزی یا تورم مشاهده کردید که بیش از دو روز طول کشید ، به یک متخصص پوست مراجعه کنید.

حتما مطالعه کنید
نحوه انجام اپیلاسیون با شمع

پیشنهاد ما به شما

لیزر موهای زائد ، مزایای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد بدن اگر برای اصلاح موهای زائد و ناخوشایند از تراشیدن مو ، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *