آیا انواع پدیکور و مانیکور مخصوص بانوان است؟

انواع پدیکور و مانیکور ناخن

انواع پدیکور و مانیکور ناخن 

در بحث زیبایی ناخن ها یکی از مسائلی که مطرح بوده انواع پدیکور و مانیکور است. این دو مورد علی رغم شباهت هایی که با هم دارند، دارای تفاوت هایی هم می باشند. در این قسمت از مقاله در مورد مانیکور سخن به میان خواهیم آورد. این روش در واقع سلسله اقداماتی است که برای جذابیت دست ها و همچنین ناخن های دست انجام می شود.

شاید دیده باشید که برخی از افراد عادت کرده اند که مدام ناخن های خود را می جوند، این عمل بسیار ناخوشایند است و می تواند باعث بروز بیماری های متعدد عفونی شود. یکی از مزایای مانیکور کردن ترک این عادت است. این کار سبب می شود پوست دست افراد بعد از چند بار انجام دادن نرم تر و لطافت بیشتری داشته باشد.

 

انواع پدیکور و مانیکور ناخن

 

اشنایی با انواع پدیکور و مانیکور ناخن 

در مبحث پدیکور و مانیکور ما پدیکور را داریم که دارای اندک تفاوتهایی با نوع دیگر آن است. اگر بخواهیم تعریفی از این روش داشته باشیم، باید اینطور عنوان کرد که همان اقداماتی که برای مانیکور انجام می دهیم در این روش نیز قابل اجرا هستند. با این تفاوت که زیباسازی به جای دست ها بر روی پاها اجرا می شود.

با نظر داشت به اینکه پاها از نقش بسیار مهمی در بدن انسان برخوردار هستند و از طرفی آنطور که لازم است در دید و توجه افراد قرار ندارد بر همین اساس انجام پدیکور بیش از هر روش دیگری می تواند به شادابی آنها کمک کند. این روش علاوه بر جنبه زیبایی که دارد و اغلب خانمها به این دلیل تمایل و گرایش به آن پیدا کرده اند، دارای روش های درمانی من جمله ماساژ و … است که سبب تسکین درد در قسمت انگشتان و ناخن ها و نیز بهبود آسیب های وارده بر ناخن ها خواهد شد.

 

حتما مطالعه کنید
قلم کاشت ناخن

آیا انواع پدیکور و مانیکور ناخن مخصوص بانوان است؟

سوالی که در بسیاری از مواقع پرسیده می شود این است که آیا پدیکور و مانیکور مختص به بانوان است یا مردان هم می توانند از این روش ها استفاده کنند؟

متاسفانه ذهنیت های غلطی که در جامعه وجود دارد سبب شده است که مردان همگام با زنان نتوانند از این روش ها که مناسب زیبایی و درمان هستند بهره کافی را ببرند. در صورتی که بسیاری از مردان با توجه به شغل و موقعیتی که دارند نیاز دارند که به مراکز زیبایی برای انجام اینگونه اقدامات پوست و ناخن خود را ترمیم کنند و از آن لذت ببرند.

 

آموزشگاه آرایشگری نازنین ربانی برای دوره های آموزشی که برگزار می نماید مدرک معتبر را به کارآموزان ارائه می دهد که از طریق تماس با این آموزشگاه می توانید از نحوه و زمان برگزاری دوره ها اطلاعات لازم را کسب کنید.

 

 آیا انواع پدیکور و مانیکور مخصوص بانوان است؟

انواع پدیکور و مانیکور ناخن بر اساس طراحی

پس از آنکه با پدیکور و مانیکور و تفاوت هایی که در میان این دو روش وجود دارد آشنا شدید، در این قسمت قصد داریم انواع مختلف آن را مورد بررسی قرار دهیم. بر همین اساس انواع این روش ها به شرح ذیل خواهند بود:

 

  • مانیکور و پدیکور ساده

در این روش صرفا از یک سری اقدامات ساده از جمله کرم زدن هایی به پاها و دست ها به علاوه ماساژ برای اینکه سلول های مرده را از بین ببرند استفاده می کنند.

 

  • مانیکور و پدیکور اسپا

این روش از مراحل پیشرفته تری برخوردار است. برای لایه برداری معمولا از کرم گلیکولیک و وکس پارافین استفاده می شود. روش انجام کار به این صورت است با ماساژ از طریق کرم گلیکولیک پوست دست و پا را نرم می کنند و کرم کاملا جذب پوست می شود. این کرم با جذب بر روی پوست سلول های مرده را از بین می برد. مزیتی که این روش دارد ایجاد پوستی شفاف و یکدست است.

 

  • مانیکور و پدیکور فرانسوی

این روش که به فرنچ ناخن معروف است. مراحل انجام کار دقیقا به مانند روش ساده است و با این تفاوت که در آخر به جای لاک از فرنچ ناخن بهره می گیرند. در واقع این روش یک نوع لاک صورتی رنگ است که بسیار کمرنگ بوده که به ناخن زده می شود و در ادامه با رنگ سفید پوشش دوباره ای بر روی آن ایجاد می کنند.

 

  • مانیکور و پدیکور آمریکایی

در این نوع تنها تفاوتی که با فرنچ ناخن دارد در سوهان کشیدن انتهای کار است. روش آمریکایی تمامی ناخن های دست و پا را به شیوه های دقیق و جذاب گرد می کنند. ظاهر باریک و گرد بودن از مزایای این روش است که تمایز آن با فرنچ را برجسته تر می کند.

 

  • مانیکور و پدیکور سنگی

در روش سنگی نیز مراحل روش ساده اجرا و نهایتا از سنگ داغ برای آرامش و لطافت دست و پا استفاده می کنند. مزیتی که مدل پدیکور و مانیکور سنگی دارد برطرف کردن خستگی است که در دست ها و پاها وجود دارد.

 

  • مانیکور و پدیکور ژلی

در مدل مانیکور و پدیکور ژلی به مانند روش ساده تمامی مراحل انجام و در آخر از ژلیش ناخن برای زیبایی آن کمک می گیرند. مزیت این نوع نیز در ماندگاری آن است. با توجه به اینکه در این مدل از سه مرحله ژل زدن بهره می برند، می تواند ماندگاری طولانی تری نسبت به سایر انواع لاک زدن داشته باشد.

 

حتما مطالعه کنید
دیزاین و طراحی ناخن

فواید انواع پدیکور و مانیکور

انواع پدیکور و مانیکور دارای مزیت های فراوانی هستند که یکی از آنها در خصوص سلامتی پوست دست و پا است. در این روش با عنایت به اینکه سلول های مرده از میان برداشته خواهند شد، در سلامتی و شادابی پوست تاثیر زیادی دارد.

فواید انواع پدیکور و مانیکور

جلوگیری از ابتلا به بیماری های قارچی و انواع عفونت هایی که امکان دارد در زیر ناخن ها به وجود بیایند از دیگر مزیت های این روش است. همچنین انجام این کار باعث خون رسانی بهتر و در نتیجه شادابی و نرمی پوست در این قسمت ها خواهد شد.

یکی دیگر از تاثیرات مثبت این مدل از زیباسازی پوست و ناخن، بر روی سلامت ذهن است.

 

ماساژهایی که در پدیکور و مانیکور انجام می شود علی الخصوص اگر داخل آب گرم نیز باشد، بعد از مدتی پوست شما را از حالت خشکی بیرون آورده و لطافت را به آنها هدیه می کند. این موضوع ذهن شما را برای داشتن ظاهری آراسته آماده می کند که در بالا بردن اعتماد به نفس هم موثر است.

 

خطرات و معایب انواع پدیکور و مانیکور

 پدیکور و مانیکور علاوه بر مزیت هایی که ذکر شد، اگر مسائل بهداشتی به طور دقیق رعایت نشود، آسیب های جدی را به سلامت افراد به دنبال دارد. آموزشگاه آرایشگری نازنین ربانی یکی از معتبر ترین آموزشگاه ها برای آموزش انواع پدیکور و مانیکور ناخن با مدرک فنی حرفه ای میباشد.

 

خطرات و معایب انواع پدیکور و مانیکور

استفاده از وسایل غیر استریل و در برخی موارد استفاده دوباره از وسایل قبلی امکان ایجاد عفونت در بین افراد را افزایش می دهد که باید حتما این مورد را در نظر گرفت.

 

حتما مطالعه کنید
قلم کاشت ناخن

استفاده مکرر از دستگاه خشک کننده ناخن، مبتلا شدن به قارچ ناخن در استفاده از وسایل غیر بهداشتی از جمله خطراتی است که افراد را وا می دارد که از مراکز مطمئن برای این کار بهره ببرند.

آموزشگاه آرایشگری زنانه نازنین ربانی کلیه خدمات مربوط به پدیکور و مانیکور را با بهترین کیفیت و با تایید سازمان فنی و حرفه ای ارائه می دهد. به طور کلی خدماتی که در این روش ارائه می شود معمولا شامل ماساژ دست، سوهان نمودن ناخن ها، مرتب کردن شکل آنها، لایه برداری، تقویت ناخن و لاک زدن آنها است.

پیشنهاد ما به شما

مدل‌های مختلف دیزاین و طراحی ناخن

دیزاین و طراحی ناخن

 دیزاین و طراحی ناخن امروزه زنان برای آنکه خود را بیشتر از آنچه که هستند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *