آموزش فوت و فن اکستنشن مژه

اصول صحیح انجام اکستنشن مژه

اکستنشن مژه

اکستنشن مژه را با تار هایی از تلفیقات مصنوعی شبیه به مو تولید می کنند و دانه به دانه آن ها را در میان مژه ها با چسب مخصوص مژه می چسبانند و به این صورت مژه ها پر پشت و زیبا به چشم می آیند تا دیگر احتیاجی به بکارگیری از مژه مصنوعی نباشد. بهتر است برای این کار نزد اکستنشن کاران حرفه ای و کاربلد رفت تا دچار مشکلات نظیر عفونت و… نشد. این کار مورد استقبال اکثر بانوان قرار گرفته تا مسئله مربوط به کم حجم بودن مژه ها را از این طریق برطرف کنند.

اصول صحیح انجام اکستنشن مژه

مراحل انجام کار اکستنشن مژه

برای اجرای اصول صحیح اکستنشن مژه شخص بایستی دراز بکشد و چشم هایش را ببندد و اکستنشن کار هم بایستی زیر مژه ها پارچه تمیز قرار دهد.

از مراحل انجام این تکنیک این است که حدود ۱ میلی متر از نوک مژه ها را با چسب آمیخته و در زاویه خارجی چشم که ضروری است مژه ها پرپشت تر و بلندتر دیده شوند قرار داده می شوند. آنگاه پس از پایان کار با بکارگیری از برس مژه، مژه ها را به آرامی شانه زده و با پنبه آغشته به لوسیون پاک کننده آرایش مژه ها را تمیز نموده و به آهستگی چسب ها را جدا نمایید. این گونه مژه ها حدود ۳ الی ۴ هفته ماندگاری دارند ولی این مدت زمان بستگی به نوع مژه های طبیعی شخص و همچنین میزان رشد آنها دارد.

هر چند وقت یکبار برای ترمیم نزد آرایشگاهی که در آن کار اکستنشن را انجام داده اید بروید.

از دیگر مراحل انجام آن این است که بعد از انجام این کار برای تمیز نمودن آرایش چشم ها بایستی‌ ژل های شستشو به کار برد و با دستمالی نرم و تمیز به آرامی پیرامون مژه ها را تمیز کرد. برای شستشوی صورت و چشم ها بهتر است شامپو بچه بکار برد.

معرفی انواع مختلف اکستنشن مژه

اکستنشن مژه اقسام متنوعی دارد که هر یک زیبایی خاص خود را دارند که شامل مینک( تولید شده از موی حیوانات)، ابریشم و الیاف مصنوعی است. اکستنشن ها از نوع مینک معمولا طبیعی، جذاب، ظریف و در عین حال گران بها تر می باشند، اگرچه الیاف مصنوعی هم اغلب خیلی طبیعی هستند و گران قیمت تر از مینک می باشند. به منظور رسیدن به نتیجه دلخواه ابتدا بهتر است عکس مدل مورد نظر خود را به اکستنشن کار نشان داده تا بتواند در این خصوص شما را راهنمایی  نموده و مژه های پر پشت، فشرده، بلند و زیبا را برای شما انجام دهد.

تفاوت اکستنشن مژه با مژه مصنوعی

از تفاوت های اکستنشن مژه با مژه مصنوعی این است که زمانی که آن را انجام می دهید معمولا این مژه ها با مژه های طبیعی اختلاف آنچنانی ندارند و به راحتی قابل تشخیص نیست ولی مژه های مصنوعی را می توان خیلی راحت شناسایی نمود. برآیند اکستنشن خیلی خیلی بهتر از مژه مصنوعی است و مژه ها را پر پشت ترو جذاب تر از قبل نشان می دهد.

از دیگر تفاوت اکستنشن با مژه مصنوعی می توان به دوام و ماندگاری آنها اشاره نمود. دوام اکستنشن بیشتر از مژه مصنوعی است و اینکه مدت زمان زیاد تری می تواند بر روی مژه ها باقی بماند.

آیا اکستنشن مژه به مژه ها صدمه وارد می کند؟

احتمالا این قضیه را به وفور شنیده اید که اکستنشن مژه به مژه های طبیعی صدمه می رساند ولی این مسئله فقط زمانی درست است که به نکات لازم و ضروری برای چسباندن مژه ها توجه نشده باشد. در حقیقت اگر این عمل به صورت صحیح انجام گیرد هیچ گونه صدمه ای به مژه ها وارد نخواهد شد.

به تنها مسئله ای که بایستی به آن دقت کنید حساسیت است که امکان دارد به چسب مژه ها داشته باشید. در این صورت اگر زمان چسباندن مژه ها حس درد یا سوزش داشتید بایستی آرایشگر خود را مطلع سازید. فراموش نکنید این کار به هیچ عنوان درد ندارد در این صورت اگر در هر یک از مرحله های آن حس درد یا سوزش داشتید بایستی بدانید که اشتباهی در کار است. پیش از آغاز کار هم از چسبی که قرار است برای شما بکار برده شود مطمئن شوید که حتما دربردارنده فرمالدئید نباشد.

عوامل موثر بر قیمت اکستنشن مژه

عوامل گوناگونی بر قیمت اکستنشن مژه اثر گذار می باشند. یک مژه کار حرفه ای همواره در تلاش است که اسم و اعتبار خود را به هیچ عنوان فدای قیمت نکند، حتی در حال حاضر اکستنشن کاران کاربلد و خبره ای هستند که با سطح کیفی کار خود در این هنر برای خود برند معروف و محبوبی می باشند.

از عوامل موثر بر قیمت آن جنس آنها می باشد. هزینه مژه مصنوعی معمولا ارزانتر از به کارگیری موی طبیعی است . عوامل دیگری که در نرخ این نوع اکستنشن اثر گذار هستند می توان به تراکم زیاد یا کم آن اشاره نمود. اگر به علاقمند به مژه های پرپشت هستید بایستی برای این کار از تارهای بیشتری استفاده کرد که در این صورت قیمت آن هم بیشتر می شود.

از دیگر عوامل موثر بر قیمت اکستنشن مژه می توان به مرکز و آرایشگاهی که این کار را انجام می دهند اشاره نمود چرا که هر مرکز زیبایی قیمت های متنوعی دارند.

 

حتما مطالعه کنید
روش های اکستنشن مو

عوامل موثر بر قیمت اکستنشن مژه

آموزش فوت و فن اکستنشن مژه

اکستنشن مژه در حال حاضر با طرفداران خیلی زیادی روبرو شده است و به همین علت به یکی از پردرآمدترین شغل ها تبدیل شده است. محبوبیت و معروفیت این پیشه در بین کلیه مردم باعث شده است که مراکز زیبایی بسیاری مبادرت به جذب هنرجو در این عرصه نمایند. ولی بی شک مطلوب ترین و تخصصی ترین صنعت آرایشگری در این زمینه سالن زیبایی خانم ربانی می باشد. این آموزشگاه آرایشگری با سال ها پیشینه در حیطه اکستنشن و کاشت مژه و نیز داشتن پرسنل و اساتید حرفه ای و ماهر مطلوب ترین انتخاب برای شما می تواند باشد.

کلیه ادوار مبتدی تا حرفه ای در سالن زیبایی نازنین ربانی زیر نظر اساتید متخصص و کاربلد برگزار می شود و با حضور در آن ها می توانید یکی از پر درآمد ترین پیشه های امروزی را بیاموزید.

آموزش فوت و فن اکستنشن مژه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *