کانتور صورت چیست و چه لوازم آرایشی نیاز دارد؟

کانتور صورت چیست و چه لوازم آرایشی نیاز دارد؟

کانتور صورت

ما در این مقاله در مورد آشنایی با کانتور صورت توضیحاتی ارائه خواهیم داد .یکی از روش های آرایشی که بسیار معمول می باشد کانتور صورت است. از این روش بیشتر به عنوان متعادل کننده صورت یاد می شود.

 

در حال حاضر کسانی که در حرفه گریم مشغول به فعالیت هستند از آن بیشتر استفاده می کنند. دلیل کاربرد زیاد آن هم به لوازمی بر می گردد که تقریبا در هر آرایشگاهی یافت می شود و شامل وسایل آنچنانی نمی شود.

فوت و فن هایی که در کانتور به کار می رود به طور اساسی تعیین کننده میزان آرایش فرد است و می تواند تا حدود زیادی صورت را زیبا تر جلوه دهد. در واقع کانتورینگ یک نوع آرایش ترمیمی محسوب می شود که برای رفع و رجوع عیب هایی که در صورت وجود دارد کاربرد زیادی دارد. به عبارتی دیگر کسانی که در ظاهر آنها ایراداتی وجود دارد از این روش استفاده می کنند تا بتوانند از این طریق با اعتماد به نفس بیشتری به زندگی خود ادامه دهند.

 

کانتور صورت
کانتور صورت

 

در مورد آشنایی با کانتور صورت باید توضیح داده شود که کانتور صورت به تکنیکی گفته می شود که از طریق آن صورت به شکل بهتری می رسد و آن را از نظر فرم زیباتر می کند.

 

برخی از افراد برای آنکه زاویه دهی بهتری به گونه ها بدهند و یا در مواردی لب های خود را برجسته تر کنند از این تکنیک کمک می گیرند.

در گریم هایی که معمولا انجام می شود، این تکنیک کاربرد زیادی دارد؛ اما یک نکته اساسی وجود دارد و آن زمان بر بودن این کار به نسبت سایر روش های آرایشی می باشد و افراد به طور معمول حوصله انجام آن را به صورت مداوم ندارند؛ اما یک هدف اصلی که بیشتر اشخاص خصوصا خانم ها را مجاب به این کار می کند مخفی کردن و یا برجسته کردن برخی از ایراداتی هست که در صورت وجود دارد. اینکه این روش ترمیمی تجهیزات خاصی را نمی طلبد حرف درستی است، اما هر چه قدر ابزار و وسایل بهتری را در اختیار داشته باشید خروجی بهتری را می توانید مشاهده کنید.

 

در کانتور صورت به چه ابزاری نیاز دارید؟

معمولا روش های آرایشی مانند کانتور صورت به ابزار هایی هر چند ساده نیاز پیدا خواهند کرد که در این بخش آنها با هم مرور خواهیم کرد.

 

حتما مطالعه کنید
تفاوت تاتو ابرو و هاشور ابرو

کانتور صورت به چه صورت انجام می شود؟

 

کرم پودر مایع: این ابزار بیشتر در مورد کسانی کاربرد فراوانی دارد که در اوایل کار خود هستند و به نوعی مبتدی محسوب می شوند. دلیل آن هم آسان پخش شدن بر روی صورت است. بر همین اساس افرادی که تازه کار هستند به این نوع مواد بیشتر روی می آورند.

 

 کانسیلر: یکی دیگر از ابزار مورد نیاز کانسیلر است که باید با توجه به رنگ پوست مشتری از آن استفاده کرد. به طور معمول رنگ آن باید از رنگ صورت فرد به میزان یک درجه روشن تر باشد. اگر هم به این ماده دسترسی ندارید می توانید از کرم پودر هایی که از رنگ پوست روشن تر هستند به کار ببرید.

 

 

 پودر های تیره کانتور: در مواقعی امکان دارد فرد بخواهد صورت خود را تیره از نوع واقعی آن نشان دهد. برای این کار باید از پودر های تیره تر استفاده کنید. میزان این نوع نیز معمولا یک الی دو درجه تیره تر از رنگ پوست فرد باید باشد.

 

 

 براش مناسب: باید از براش مناسب برای موادی آرایشی که به صورت پودر هستند به کار ببرید. به همین دلیل باید سعی کنید از مواردی بهره ببرید که سر آنها گرد باشد تا نتیجه بهتری را بتوانید خلق کنید.

 

 

کانتور صورت و آشنایی با کانتور صورت ؟

برای انجام اصولی و صحیح کانتور صورت باید مراحلی را به ترتیب زیر طی نمایید. در حقیقت روش انجام کار می تواند در نتیجه بهتر، تاثیر زیادی را داشته باشد. پس باید سعی کنید با رعایت اصول فنی و تکنیک های خاصی که وجود دارد آن را به اتمام برسانید.

 

حتما مطالعه کنید
وسایل مورد نیاز برای هاشور ابرو

کانتور صورت به چه صورت انجام می شود؟

 

مرحله اول: در ابتدای کار اگر بر روی پوست صورت شما آرایشی وجود دارد باید آن را به طور کامل پاک کنید و آلودگی های ناشی از مواد آرایشی را از بین ببرید. بعد از آن باید صورت خود را به وسیله کرم پودری که با رنگ پوست شما مطابقت دارد کاور نمایید. زمانی که این کار را انجام دادید باید پوستی یکدست و صاف را داشته باشید.

 

 

مرحله دوم: در این مرحله شما باید بدانید که فقط صورت خود را کانتور می کنید و یا این که می خواهید ظاهری یک دست را خلق کنید بیشتر طبیعی به نظر برسد. اگر می خواهید جلوه ای طبیعی به صورت خود بدهید باید گردن خود را نیز کرم پودر همرنگ بزنید تا مراحل بعدی را راحت تر اجرا کنید.

 

 

مرحله سوم: در گام سوم برای به دست آوردن کرم پودر روشن باید کانسیلر را کرم پودر همیشگی که استفاده می کنید قاطی کنید. بعد از آنکه مواد شما حاضر شد می توانید هایلایت صورت را انجام دهید. باید توجه داشته باشید که هر قسمتی را نمی توانید هایلایت کنید و بلکه فقط بالای ابرو ها و بین آنها و پایین بینی و برخی دیگر از نواحی را می توان انجام داد. بر همین اساس نواحی که می خواهید برجسته تر جلوه دهند باید آنها را با استفاده از این مواد هایلایت نمایید و تا روشن تر نشان داده شود.

 

 

مرحله چهارم: برای آنکه صورت شما حالت بهتری نشان داده شود می توانید تا ناحیه بالایی فک را هایلایت کنید. برای این کار از براش های مخصوصی که در روش کانتور استفاده می شوند کمک بگیرید. باید کرم پودر را به شیوه ای کاملا حرفه ای بر روی صورت پخش کنید تا جای خطوط بر روی آن مشخص نباشد و کاملا یک دست جلوه دهد.

 

حتما مطالعه کنید
ترفندها و نکات مهم آرایش مخصوص صورت های کشیده

 

مرحله پنجم: در این گام از کانتور صورت شما باید نواحی از صورت خود را که می خواهید نسبت به بقیه نواحی فرورفتگی بیشتر داشته باشند را تیره تر نمایید. جاهایی که پیشنهاد می شود تیره کنید معمولا زیر گونه، بالای لب ها، جاهایی که مو رویش بیشتری دارد و اطراف تیغه بینی هستند. در ادامه از انگشت و یا براش برای پخش کردن کرم پودر کمک بگیرید.

 

 

مرحله ششم: چنانچه می خواهید که نتیجه کار شما طبیعی باشد و از حالت تصنعی خارج شود باید به کمک براش و یا اسفنج تمام رنگ ها را با یکدیگر قاطی نمایید تا آرایشی که انجام داده اید یک دست جلوه داده شود.

 

 

مرحله نهایی: در این گام که بخش آخر کار نیز می باشد باید از یک رژگونه متناسب با آرایشی که انجام داده اید استفاده کنید چرا که باعث شادابی و قشنگ تر شدن صورت شما خواهد شد.

پیشنهاد ما به شما

بن مژه یا تاتوی خط چشم

بن مژه یا تاتوی خط چشم چیست؟

بن مژه یا تاتوی خط چشم یکی از بروزترین تکنیک ها جهت پر پشت نشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *