آشنایی با شیوه های فرم دهی به ابرو

آشنایی با ترمیم ابرو 

ترمیم ابرو 

ترمیم ابرو روش دیگری از آرایش دائم است که هدف آن زیباتر شدن ابرو، رفع نواقص و فرم دهی مناسب به ابروها می باشد‌. از مزایای این روش پیشگیری از ریزش ابرو است که جهت انجام این عملیات باید به آرایشگاه های مجهز یا کلینیک های زیبایی مراجعه کرد. در عمل ترمیم از طریق هاشور با تزریق رنگدانه ها به لایه های سطحی پوست و پر کردن جاهای خالی ابرو انجام می شود که با توجه به فرم صورت ابروی متناسب با آن طراحی می شود.ما در این مقاله در ارتباط با آشنایی با ترمیم ابرو توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

 

معمولا اشخاص متخصص در این زمینه از ابزارهایی مانند مداد و خط کش جهت زاویه سازی ابرو استفاده می کنند البته تخصص و دقت فراوان در این زمینه اهمیت زیادی دارد. طوری که هر اندازه فرد کار ترمیم را تخصصی تر انجام دهد نتیجه ی آن حرفه ای تر و طبیعی تر به نظر می رسد.

زمانی که فرم ابرو طراحی شد نوبت به بی حسی قسمت مورد نظر می رسد که جهت ترمیم از بی حسی های موضعی با تاثیر دو الی سه ساعته استفاده می کنند. همچنین بی حسی ها در مدت چند دقیقه تاثیر خود را می گذارند.

همچنین از دستگاه های مخصوص جهت ترمیم استفاده می شوند که بر روی آنها سوزن هایی تعبیه شده است و به وسیله این سوزن ها خط هایی متناسب با تارهای ابرو ایجاد می کنند‌.

 

آشنایی با ترمیم ابرو

بهترین زمان ترمیم ابرو

زمانی که ابروی خود را با یکی از راه های زیبایی فرم دهی یا بازسازی کردید در مرحله اول رنگی تیره  را مشاهده می کنید که موجب ناراحتی شما می شود. ولی با گذشت زمان رنگدانه ها حالت طبیعی به خود می گیرند. بنابراین جهت ترمیم ابرو مدت زمان لازم چهل روز است. در این مرحله نواقص و ایرادات موجود برطرف می شود و همچنین مناطق خالی که رنگدانه ها جذب آن نشده اند دوباره با مواد پر می شوند. البته اگر خواهان ترمیم دوم باشید با گذشت سه ماه دوباره اقدام کنید.

 

حتما مطالعه کنید
تفاوت تاتو ابرو و هاشور ابرو

 

تعداد جلسات مورد نیاز برای ترمیم ابرو

در نرمال ترین حالت ممکن زیباسازی و فرم دهی ابرو یک الی دو سال ماندگاری دارد و بعد از گذشت این مدت نیاز به ترمیم و تکرار دارد. ناگفته نماند ترمیم ابرو با در نظر گرفتن جنس پوست، نوع رنگ افراد مراقبت های پوستی تعداد جلسات آن متفاوت است. اما به طور کلی چهل روز بعد از انجام عمل هاشور نیاز به ترمیم اولیه دارد و در مرحله دوم این عمل در فاصله های سه ماهه تکرار می شود. در مورد ماندگاری هاشور ابرو و ترمیم آن با توجه به رنگدانه هایی که توسط سوزن ها به لایه اول  و دوم در سطح پوست تزریق می شوند میزان ماندگاری پایین دارند در نتیجه روشی موقت به حساب می آیند.

 

آشنایی با شیوه های فرم دهی به ابرو

جهت آشنایی با ترمیم ابرو و فرم دهی به آن ها روش های متفاوتی وجود دارند که هر کدام از معایب و مزایای مختص به خود برخوردار می باشند.

 

 آشنایی با شیوه های فرم دهی به ابرو

میکروبلدینگ ابرو

در میکروبلدینگ ابرو تعدادی سوزن به حالت ردیفی بر روی قلم کنار یکدیگر قرار گرفته اند که خطوطی طبیعی و نازک در ابرو ایجاد می کنند. همچنین ماندگاری این روش در حالت استاندارد شش ماه تا یک سال است.

 

میکروپیگمنتیشن ابرو

ماندگاری روش میکروپیگمنتیشن با مراقبت های اصولی حدود دو سال است که دلیل آن تزریق رنگدانه ها به لایه های عمقی پوست می باشد. همچنین دستگاه و ابزاری هایی که در این روش به کار می روند یک بار مصرف هستند.

 

حتما مطالعه کنید
نحوه آرایش زیبا | آماده سازی پوست برای آرایش

 

فیبروز ابرو

از لحاظ ظاهری فیبروز با میکروبلیدینگ مشابه هم هستند تنها تفاوت آن ها در دستگاه هایی است که جهت انجام عملیات ابرو به کار می برند. در فیبروز ابرو عمق ورودی سوزن ها بسیار کم است در نتیجه سطح ماندگاری این روش نیز کاهش می یابد.

 

مزایا و معایب ترمیم ابرو بعد از عمل میکروبلیدینگ، میکروپیگمنتیشن و فیبروز ابرو

 

هر کدام از روش های زیباسازی  شامل میکروبلیدینگ، میکروپیگمنتیشن و فیبروز ابرو مزایا و معایبی در زمان انجام و ترمیم ابرو دارند که به شرح زیر است.

 

مزایا

نیمه دائمی بودن

 

 

این تکنیک ها حالت نیمه دائمی دارند طوری که نه آنقدر زود پاک می شوند که هزینه های مصرفی شما هدر بروند و نه آن قدر دیر پاک می شوند که توانایی تغییر در فرم ابروی ها را نداشته باشید. همچنین با انجام این تکنیک برای مدتی از آرایشگاه رفتن خلاص می شوید.

 

مزایا و معایب ترمیم ابرو

 

ایجاد ظاهر زیبا و آراسته

دغدغه اکثر خانم های شاغل ظاهری زیبا و آراسته در کمترین زمان است بنابراین تکنیک های آرایشی نیمه دائم بهترین گزینه برای محل کار و اماکن عمومی می باشد و شما با خیال راحت بدون هیچ آرایشی و با ظاهری زیبا مشغول به انجام فعالیت روزمره می شوید.

 

ظاهر طبیعی

روش های قدیمی مثل تاتو جهت اصلاح و فرم ابرو ظاهری غیر طبیعی داشت اما با گذشت زمان و استفاده از روش های آرایشی نیمه دائمی این مشکل برطرف شد. حال افراد متخصص در این زمینه با ایجاد خطوط باریک و ریز در ابرو ظاهر طبیعی به صورت می بخشند.

 

صرفه جویی در وقت و هزینه

اکثر خانم ها وقت زیادی صرف آرایش کردن و رفتن به آرایشگاه ها جهت اصلاح ابرو می کنند که خود هزینه هایی را در بر می گیرد. استفاده از آرایش نیمه دائم هم در وقت و هم در هزینه صرفه جویی می شود. تنها هزینه ی مصرفی در مرحله اول انجام آرایش نیمه دائم و سپس ترمیم ابرو است.

 

حتما مطالعه کنید
مزایای آرایش دائم |هزینه های آرایش دائمی صورت |

 

ظاهری آراسته برای کسانی که نمی توانند آرایش کنند

افرادی که به دلایل مختلفی از قبیل حفظ سلامت پوست، حساس بودن به وسایل آرایش، استفاده از لنز های تماسی و عینک های طبی قادر به آرایش کردن نیستند نیازی نیست به کلی خود را از آرایش محروم کنند. می توانند با استفاده از آرایش نیمه دائم همیشه ظاهری آراسته داشته باشند.

 

معایب

محدودیت اجرا

آرایش دائم برای همه افراد مناسب نیست و محدودیت اجرا دارد. برای نمونه افرادی که پوست چربی دارند نتیجه مطلوبی از این تکنیک نمی گیرند.

 

دوره ترمیم طولانی

این تکنیک با خارش های کوچکی جهت تزریق رنگدانه ها همراه است بنابراین موجب التهاب و زخم در سطح پوست می شود. جهت ترمیم ابرو و این زخم ها تقریبا یک هفته طول می کشد تا پوست جدید جایگزین شود.

 

احتمال عفونت و آلودگی

احتمال عفونت و آلودگی در سطح پوست یکی از معایب آرایش نیمه دائم است البته چندان رایج نیست. این عفونت ها زمانی رخ می دهد که از ابزار غیر استریل و بی کیفیتی استفاده شود. بنابراین زمان انجام این عمل به کلینیک و متخصص مربوطه رجوع شود.

 

پاک کردن سخت

زمانی که از آرایش دائم خود پشیمان هستید و می خواهید آن را پاک کند با مشکلاتی روبرو می شوید. حال اگر ترمیم ابرو را انجام نداده باشید کار آسانتر می شود. بنابراین استفاده از متخصص نقش مهمی در پاک کردن ابرو دارد.

 

واکنش های آلرژیک

برخی از افراد به مواد بی حسی یا جوهر حساس هستند در نتیجه واکنش های آلرژیک از خود نشان داده و تا زمان وجود ماده آلرژی زا یا واکنش همچنان ادامه دارد.

پیشنهاد ما به شما

آرایش زیبا

نحوه آرایش زیبا | آماده سازی پوست برای آرایش

آرایش زیبا زیبا آرایش کردن فقط به افراد مشهور محدود نمی شود که آنها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *