آموزش آرایش و پیرایش زنانه

آرایش به معنای اضافه کردن و پیرایش به معنای کم کردن است. آرایش، به معنای اضافه کردن مو ها، مژه ها، و حالت دادن به اعضای صورت است و این اصطلاح در کشور ما بیشتر برای خانم ها به کار میرود.

پیرایش، به معنای کم کردن است. کوتاهی مو سر، کوتاه کردن موهای صورت آقایان و اصلاح در حوضه پیرایش قرار میگیرد. که در کشور ما بیشتر این اصطلاح برای آقایان به کار میرود.

آرایش پیرایش زنانه شامل؛ کوتاه کردن، مدل دادن، رنگ کردن موها، آرایش صورت، پاکسازی پوست و طراحی ناخن ها است. که برای یادگیری هر کدام باید آموزش های خاص خود را ببینید و باید این را بدانید این هنر نیز مانند هنر های دیگر لازم دارد که مدت زیادی را شما به آموزش(در آموزشگاه های معتبر) بپردازید. و چیزی جز علاقه به این هنر نمی تواند شما را در این زمینه موفق کند. پس اگر علاقه دارید به آرایش پیرایش آموزش را شروع کنید.

برای آموزش دیدن در این زمینه شما باید بعد از مدتی و تمام شدن دوره آرایشی خود، امتحان عملی آرایش پیرایش را با موفقیت بگذرانید.در امتحان عملی آرایش پیرایش، یا آموزشگاه فردی را در اختیار شما قرار میدهد یا باید خودتان یک فرد را به عنوان نمونه با خود ببرید و امتحان خود را با او بگذرانید.

دوره-آموزش آرایش و پیرایش زنانه