هزینه احیا و مراقبت از مو

احیا و مراقبت از مو

احیا و مراقبت از مو

احیا و مراقبت از مو یکی از راه حل های مفید در راستای رهایی از وزی موهایتان می باشد. در واقع این روش برای بازسازی ساقه مو و برطرف نمودن وز موها است. در حال حاضر این کار در آرایشگاه ها با استقبال بسیاری روبه رو شده است. اکثر اشخاص در خصوص احیا این گمان را دارند که تنها برای صافی مو این کار صورت می گیرد اما در حقیقت این یک گمان کاملا غلط است و احیا برای بازسازی مو های صدمه دیده می باشد.

احیا مو از جمله کارهایی است که برای سلامت مو ها بایستی صورت گیرد که دربردارنده شیوه های متنوعی چون ویتامینه مو، بوتاکس مو، و کراتینه مو می باشد. در هر کدام از این شیوه ها فن ها و مواد ویژه ای به کار برده می شود که استفاده از هر کدام برای احیای مو ماندگاری و دوام متمایزی خواهد داشت. این کار را می توان با خیال راحت در سالن زیبایی نازنین ربانی انجام داد.

احیا و مراقبت از مو

 

مراحل آموزش احیا و مراقبت از مو

مراحل آموزش احیا و مراقبت از مو یا کراتین مو به ترتیب زیر می باشد:

  • نخست بایستی با ساختار اقسام مختلف مو ها شناخت کافی داشت.
  • بعد از آن مربی به آموزش شیوه های احیا مو و مراقبت از آن خواهد پرداخت.
  • از مراحل آموزش مراقبت از مو این است که اقسام متنوع مارک و برندهای داخلی و خارجی فرآورده های مراقبت از مو شناسایی و معرفی می شود.
  • در این دوره ها هنرجو شیوه عیب یابی مو و به کارگیری بهترین مواد برای هر نوع مو را آموزش می بیند.
  • در پایان هنرجو از طریق مربی، تمرینات عملی براشینگ، کرلی و اقسام مراقبت های ویژه مو را بر روی مشتری اعمال می کند.

دوره آموزش احیا و مراقبت از مو

در دوره آموزش احیا و مراقبت از مو کارآموز تحت نظر مدرس فنی حرفه ای تعلیم می بیند و برای حضور در آزمون و اخذ گواهی نامه موثق این موسسه  آماده می شود. این دوره به کارآموز این قابلیت را اعطا می کند که بعد از پایان دوره و فراگیری موارد آموزش داده شده به راحتی بتواند بی واسطه به بازار کار وارد شود. در این ادوار آموزش مراقبت از مو کارآموز نخست با معرفی دقیق و درست اقسام مو ها  آشنا می شود. صدمات حاصل از رنگ و دکلره و شیوه شناسایی این صدمات را می آموزد و پس از شناسایی اقسام متنوع شامپو ، ماسک و فراورده های مراقبت خانگی شیوه براشینگ و اتو کشی مو را به شکل کاملا عملی و حرفه ای یاد می گیرد.

 

انواع شیوه های مختلف احیا و مراقبت از مو

شیوه های متنوعی برای احیا و مراقبت از مو وجود دارد که از جمله این شیوه ها کراتینه کردن، بوتاکس، ریباندینگ و … برای صافی مو را می توان نام برد. مواد و روش های استفاده شده در هر کدام از این شیوه ها متنوع بوده و بدین دلیل تاثیر استفاده هر کدام از این شیوه ها در تقویت و مراقبت از مد متغیر خواهد بود.

ویتامینه کردن مو از جمله شیوه های کهن و سنتی تقویت مو می باشد . این روش بیشتر متناسب اشخاصی است که مو های سر خود را خیلی زیاد رنگ و دکلره کرده و موها دستخوش صدمه شده و آسیب شده اند. و این کار نیز برای افرادی که در مناطق گرمسیر زندگی می کنند بکار برده می شود. اعمال ویتامینه مو باعث می شود موها طراوت کافی بدست بیاورند و نیز با تقویت بافت های چربی در موها شکلی جذاب، و درخشنده به موها ببخشد. بهتر است بدانید اگرچه موها آسیب زیادی ببینند به کارگیری این شیوه  متناسب نخواهد بود. از دیگر شیوه های احیا مو و رفع صدمات آن بوتاکس مو است که در قیاس با ویتامینه کردن روش نوین تری است.

در این روش با بکارگیری مواد مخصوص با رسوخ به ریشه ها و بافت داخلی، موهای صدمه دیده  بازسازی می شوند. با استفاده از این روش وزی و خشنی موها برطرف می شود.

 

انواع شیوه های مختلف احیا و مراقبت از مو

شیوه برگزاری دوره های مربوط به آموزش احیا و مراقبت از مو

نحوه برگزاری دوره های مرتبط با آموزش احیا و مراقبت از مو عبارتند از:

  • تعداد شرکت کنندگان

کلاس های مرتبط با احیا مو به ۳ شیوه خصوصی ، نیمه خصوصی و عمومی برگزار می شوند. بر اساس ضوابط فنی حرفه ای تعداد افراد موجود در کلاس های خصوصی معمولا ۱ الی ۳ نفر، در کلاس های نیمه خصوصی ۳ الی ۸ نفر و عمومی ۸ الی ۱۵ نفر می باشد. پس از اینکه کلاس ها به حداقل میزان مورد نیاز رسید با هماهنگی مدرس کلاس ها ۳ بار در هفته برگزار می شوند. همچنین برای افراد شاغل و یا کسانی که از شهرستان برای گذراندن این دوره ها تشریف می آورند احتمال برقراری کلاس ها در پایان هفته ها، روز های تعطیل و حتی در ساعات عصر نیز امکان پذیر است.

  • لوازم و ابزار مدنظر

ابزار و لوازم آموزشی در قالب بسته های آموزشی به کارآموزان عرضه می شود. هزینه خریداری این بسته ها بر دوش کارآموزان می باشد که در بردارنده اقسام ماسک، فراورده های مراقبتی، سشوار و اتوی مو می باشد.

هزینه احیا و مراقبت از مو

هزینه احیا و مراقبت از مو به فاکتور هایی نظیر حجم موها، اندازه بلندی مو ها و برند و مارک موادی که برای احیای مو به کاربرده می شود بستگی دارد. اگرچه اشخاص موهای بلندی دارند و تمایل دارند از برند های معتبر و بهتری استفاده کنند  در این صورت بایستی هزینه بیشتری را پرداخت کنند. اگرچه هزینه ها با فاکتور های ذکر شده در بالا تعیین می شود اما مواردی دیگر چون سالن آرایشی، تبحر آرایشگر و غیره در تعیین هزینه موثر است. در آموزشگاه آرایشگری مخصوصا آموزشگاه آرایشگری زیبایی نازنین ربانی احیا و مراقبت از مو را با هزینه مقرون به صرفه برای مشتری های عزیز انجام می شود‌.

 

هزینه احیا و مراقبت از مو

بازار کار احیا و مراقبت از مو به چه صورتی است؟

با ملاحظه به تحولات و پیشرفت های روز دنیا و تقاضاهای متغیر و بسیار مشتریان توجه اشخاص به احیا و مراقبت از مو ها نسبت به قدیم بیشتر شده است. چرا که این شیوه افزون بر احیا موهای صدمه دیده برای تقویت موهای سالم هم نیز بسیار موثر و مفید خواهد بود. اگر علاقه مند به کسب درآمد بیشتر در این حرفه می باشید توصیه می شود ادوار حرفه ای و تخصصی را بگذرانید.

پیشنهاد ما به شما

لوازم مش کردن مو

شناخت ابزار و لوازم مش کردن مو

فهرست مطالب1  لوازم مش کردن مو1.1 نقش دکلره در لوازم مش کردن مو1.1.1 تشخیص زمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code